Poszukuję dobrego psychoterapeuty par, najlepiej w Warszawie, ale z możliwością spotkań Online. Zale

2 odpowiedzi
Poszukuję dobrego psychoterapeuty par, najlepiej w Warszawie, ale z możliwością spotkań Online. Zależy mi na osobie, które wierzy, że małżeństwa da się naprawiać, jeśli 2 osoby tego chcą, a nie po prostu zrywać, jeśli coś nie idzie.

Razem z żoną przeżywamy kryzys małżeński, którego ja mówiąc zupełnie szczerze nie byłem do końca świadomy. 8 lat razem, dwójka dzieci, dużo ciepła i dobrych chwil razem, ale też sporo kłótni wynikających głównie z naszej niedojrzałej komunikacji. Zwykle są o pierdoły, ale dość gwałtowne, pada sporo niepotrzebnych i brzydkich słów. Mówione są w nerwach, z którymi mamy ostatnio kłopot. Potem każdy z nas żałuje, że powiedział coś, czego nie uważa o drugiej osobie (tak jakby chodziło o wygranie kłótni), to skutecznie usypało kupkę, która doprowadziła do uszkodzenia więzi. Ja od 2 miesięcy pracowałem w innym mieście, przygotowując miejsce do sprowadzenia rodziny i gdy wszystko było w zasadzie dopięte, ona oznajmiła, że chce separacji, by znaleźć siebie. Rozmawialiśmy o tym co można zrobić i zgodziliśmy się na terapię par.

Czuję, że warto walczyć o te więź nie tylko przez wzgląd na małe dzieci, które kochają rodzinę i już odczuwają 2 miesiące bez taty w domu. Nie ma między nami nienawiści, jest coś w rodzaju zawiedzionej przyjaźni i trochę tęsknoty.

Motywuję to tym, że nasze braki w komunikacji nie dotyczą tylko małżeństwa. Cierpi na tym wiele innych naszych relacji z innymi, a zrywanie każdej więzi po kolei nie rozwiązuje sedna naszych problemów. Mam poczucie, że gdyby tyko udało się nam poprawić sposób odnoszenia się do siebie, by móc porozumiewać się bez "przemocy" werbalnej, nasza relacja szybko uległaby odnowieniu i stała się bardziej wartościowa niż kiedykolwiek przedtem. Każdy z nas ma dużo do zaoferowania, ale potrzebujemy pomocy z zewnątrz, by być w stanie nad tą relacją popracować.

Z góry dziękuję za wszystkie rekomendacje i polecenia.
Zapraszam Państwa na terapię par. Spełniam oczekiwania, o których Pan pisze i na których Panu zależy. Mam blisko 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu terapii i cały czas wierzę w to, że mamy zasoby żeby poradzić sobie w kryzysie i wyjść z niego mocniejszym.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna dla par - 600 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzien dobry.Wysoko wartosc wyksztalcenia byc moze utrudnia Pani skorzystanie z terapii.Uzaleznienie,wspoluzaleznienie,bycie dzieckiem z rodziny alkoholowej
wiaze sie z problemami emocjonalnymi a tu potrzebny jest drugi człowiek/grupa,terapeuta.Duzo daje Pani z siebie
zatem słusznie oczekuje dobrego zycia
stad silna frustracja.W trakcie terapii i po niej wiedza nabierze nowego wymiaru.Pomoze to w dokonywaniu trudnych wyborow zyciowych