Posiadam problem natury intymnej otóż występują u mnie problemy z potencją.Jestem bardzo młodym mężc

4 odpowiedzi
Posiadam problem natury intymnej otóż występują u mnie problemy z potencją.Jestem bardzo młodym mężczyzną (poniżej 18 roku życia) i wcześniej w czasie masturbacji żadne problemy nie występowały. Przechodząc do sedna... W czasie np.Całowania z partnerka wszystko jest w porządku czuje podniecie, penis sie podnosi ale gdy przychodzi co do czego, to jakby zamieriał. Partnerka męczy sie, głowi ale to nie przynosi większych efektów. Po prostu nie chce stawać. Jak już wspomniałem w czasie masturbacji ten problem nie występuje wiec juz nie wiem co myślesz... Czy to ze mną jest coś nie tak czy może dziewczyna robi coś nie tak. Nie wiem czy to może mieć znaczenie ale przez 3 miesiące stosowałem antybiotyk który odstawiłem 3 tygodnie temu.Dodam jeszcze że stres raczej nie wchodzi w grę... Chociaż przyznam za każdym nieudanym razem martwie sie coraz bardziej
Szanowny Panie,

dziękuję, że wspomina Pan, iż podczas masturbacji trudność z osiągnięciem wzwodu nie występuje (jak rozumiem dochodzi do pełnej erekcji), co jest przydatną informacją i skłania do przypuszczenia, że natura kłopotu z erekcją może mieć charakter psychogenny. Co to oznacza? W wielu przypadkach przyczyną jest m.in. młody wiek, brak wcześniejszych doświadczeń seksualnych, brak wiedzy nt. seksualności, nakładający się na formę współżycia i problemy komunikacyjne, mity i stereotypy dot. seksualności, obawa przed sprawdzeniem się w roli partnera seksualnego zarówno w oczach drugiej osoby, jak i swoich, lęk przed zajściem partnerki w nieplanowaną ciążę. Niesprzyjające mogą być również warunki, w których dochodzi do zbliżenia (obawa przed nieplanowanym lub zbyt wczesnym przyjściem osób trzecich). Stąd kontakt fizyczny może stanowić źródło stresu, ponieważ wiąże się z samooceną jako mężczyzny i partnera seksualnego oraz faktyczną/przewidywaną/wyobrażoną oceną ze strony partnerki.
Podkreśla Pan, że stres nie jest elementem, który może wywoływać dysfunkcję, jednocześnie wskazując iż kolejne - na razie nieudane - próby powodują zamartwianie się. Dobrze, by Pan wiedział, że może to skutkować powstaniem mechanizmu psychologicznego zwanego „samospełniające się proroctwo”, skutkującego tym, że przewidywane niepowodzenie będzie dopiero faktycznie powodowało zaburzenie erekcji, co obecnie może mieć istotne znaczenie i nakładać się na problem pierwotny.
By stosunek przebiegał zgodnie z potrzebami partnerów, przynosząc im przyjemność, istotne jest poczucie bezpieczeństwa, zaufanie, rozmowa, w której warto określić swoje potrzeby, porozmawiać o rodzaju preferowanych i satysfakcjonujących pieszczot, o akceptowanej antykoncepcji. Czy podjęli Państwo decyzję o formie zabezpieczenia?
Wspomina Pan o braniu antybiotyku (niestety nie wiem, jakiego. Warto zapoznać się z ulotką o możliwych skutkach ubocznych).
Warto podkreślić, że mówi Pan, iż jest zdolny do osiągania wzwodu podczas masturbacji, toteż w celu uzyskania prawidłowej diagnozy i pomocy warto skorzystać z konsultacji ze specjalistą – psychologiem-seksuologiem, który na podstawie wywiadu z Panem ustali, co jest faktyczną przyczyną i udzieli odpowiedniego wsparcia.
Życzę podjęcia prozdrowotnych kroków i komfortowej współpracy ze specjalistą.

dr Monika Gmurek

Bez szczegółowego wywiadu to takie trochę zgadywanie: ale znaczenie może mieć np. czynnik stresowy
Problemy psychogenne zaburzeń erekcji są bardzo częste u młodych mężczyzn. Można temu zaradzić ale trzeba udać się do lekarza seksuologa.
Szanowny Panie,
opis problemu wskazuje, że Pański problem z erekcją ma charakter psychogenny. Pańskie wzrastające za kazdym nieudanym zbliżeniem obawy mogą działać jak samospełniająca się przepowiednia i utrwalać zaburzenie. Sugeruję konsultację z psychologiem seksuologiem.
Pozdrawiam serdecznie