Poród Kamienia nerkowego

5 odpowiedzi
Witam
jestem w 23 tygodniu ciąży, od jakiegoś miesiąca zmagam się z kamicą nerkową, mam bardzo często ( ostatnie 2 tygodnie 3 pobyty w szpitalu) okropne kolki nerkowe , jeszcze w poniedziałek kamień widoczny był na usg w nerce prawej w górnym kielichu złóg ok 6mm , po dzisiejszym usg lekarz stwierdził że nie ma tego kamienia nerce a w moczowodzie również nie jest widoczny... najgorsze jest to że ciągle boli mnie prawa strona jakby kamień ciągle tak był co to oznacza? Czy możliwe że kamień się przemieszcza i niedługo go " urodzę"? Czy to możliwe? Jak długo to może trwać?
Dzień dobry konieczna jest konsultacja w Oddziale Urologicznym Pozdrawiam

Życzę żeby trwało jak najkrócej.Nalezy być w nadzorze urologicznym usg + posiew z moczu
Powiększająca się macica podczas ciąży może uciskać moczowody powodując kolki, zastój moczu w nerkach oraz większą skłonność do tworzenia złogów. Wymaga Pani stałego nadzoru urologicznego do końca ciąży i pilnej interwencji w razie wystąpienia dodatkowych objawów typu gorączka, dreszcze, wymioty
Niestety nawet jak kamień jest niewidoczny w badaniu Usg to nie oznacza ze go nie ma , są pewne wykładniki na podstawie których mozna podejrzewać czy znajduje sie w moczowodzie. Jeżeli chodzi o czas w jakim może Pani urodzić kamień to załogi około 6-7 mm w około 80% mogą być wydalone w czasie 8-10 tygodni co niestety związane jest z bólem. Istnieją sposoby żeby ten ból zmniejszyć i zabezpieczyć przed komplikacjami do porodu. W sprawie ewntualnych szczegółów zapraszam na wizytę.
Witam,
kamień rzeczywiście może się przemieszczać i może nie być widoczny w usg. Podstawowe sprawy dla Pani: czy jest wodonercze, czy jest Pani nerkowo wydolna i czy nie ma zagrożenia septycznego??? Oddziały dedykowane to patologia ciązy wraz z urologią.