Poniżej opis z rezonansu. Czy rehabilitacje jest w stanie pomóc przy tych problemach? wiek: 48 wag

1 odpowiedzi
Poniżej opis z rezonansu. Czy rehabilitacje jest w stanie pomóc przy tych problemach?
wiek: 48
waga: 82kg
wzrost: 178cm

Spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa. Niewielkie osteofity na krawędziach trzonów (z niewielkimi strefami zwyrodnienia tłuszczowego krawędzi trzonów L3 i L4). Wysokość i morfologia sygnału trzonów zachowana.
L4/L5: Niewielkie tylne centralne uwypuklenie krążka międzykręgowego, bez cech ucisku na worek oponowy. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych. Kostne i dyskogenne częściowe przewężenie otworów międzykręgowych.
L5/S1: Przedni ześlizg trzonów l5 o około 5mm (I stopnia) z obecnością obustronnej kręgoszczeliny. Obustronne dootworowe osteofity na krawędziach trzonów. Niewielkie nierówności blaszek granicznych trzonów ze strefami zwyrodnienia tłuszczowego. Obniżenie, dehydratacja i ogólne duże uwypuklenie krążka międzykręgowego, bez istotnego ucisku na worek oponowy. Kostna i dyskogenna stenoza otworów międzykręgowych z uciskiem na nerwy L5.
Pozostałe krążki międzykręgowe prawidłowe.
Dzień dobry,

fizjoterapia jak najbardziej pomoże przy powyższym problemie medycznym.

Jeśli dolegliwości byłyby wciąż obecne, efekty rehabilitacji niezadowalające proszę przeczytać na mojej stronie o zastrzyku nadtwardówkowym - artykuł dostępny na mojej stronie.