Ponizej diagnoza mojego psa. Pies rasy York, 9 lat. Pies jest po operacji 3 tygodnie. Mial amputacje

2 odpowiedzi

Ponizej diagnoza mojego psa. Pies rasy York, 9 lat. Pies jest po operacji 3 tygodnie. Mial amputacje przedniej lapy z barkiem i wyciecie 6 cm guza. Przed operacja byla mowa o chemioterapii, jesli bedzie potrzebna. Teraz zostalo mi powiedziane, ze zrobili wszystko ze swojej strony i moge udac sie do onkologa. Duzo czytalam na temat tego rodzaju raka, rokowania sa zle. Mam konsultacje u 3 onkologow.
Ale mam pytanie.Czy mam mojego psa narazac na bol i cierpienie, zeby przedluzyc mu zycie o 3 miesiace ?
A moze jest szansa. Prosze o pomoc.

ORZECZENIE

Przedmiot badania: Guz splotu barkowego.

Opis: stwierdzono obecność słabo odgraniczonego, zlokalizowanego w
sąsiedztwie grubych włókien nerwowych i mięśni poprzecznie
prążkowanych, nowotworu wywodzącego się z komórek śródbłonka
naczyniowego, tworzących różnej wielkości struktury pseudonaczyniowe
oraz ogniska lite. Komórki pleomorficzne o wysokiej anizocytozie i
anizokariozie, jądrach okrągłych, owalnych z gruboziarnistą
chromatyną, jąderka drobne 1-5, figury mitotyczne do 10 w 10 polach
widzenia, cytoplazma średnio obfita. Obecne komórki z makronukleozą.
Granice między komórkami zacierają się. W miąższu zmiany obecne
ogniska martwicy i wynaczynienia krwi.

Rozpoznanie: hemangiosarcoma (naczyniakomięsak)

Komentarz: naczyniakomięsak jest nowotworem złośliwym. Hemangiosarcomy
skórne mogą występować jako ogniska pierwotne lub być częścią
uogólnionego procesu nowotworowego. Pierwotne skórne hemangiosarcomy
charakteryzują się mniejszą agresywnością, niższym potencjałem
przerzutowym oraz dłuższym czasem przeżycia w porównaniu do
hemangiosarcom narządowych.
Bardzo mi przykro, ale nie mam żadnego doświadczenia w leczeniu psów.
Z wyrazami szacunku
Monika Bieniasz

Dzień dobry, hemangiosarcoma to nowotwór naczyń krwionośnych w związku z czym przy hemangiosarcomach narządowych potencjał przerzutów odległych wynosi 100%. Przy skórnych jest inaczej, ale przede wszystkim przydałaby się pełna diagnostyka w celu znalezienia Ew. Przerzutów (badania obrazowe) chemioterapia jest możliwa o ile znany jest punkt wyjścia procesu przerzutowego. Nikt nie wie ile czasu zostało Pani psu, bez podjęcia dodatkowych działań to zawsze będzie tylko sfera domysłów i różnych hipotez.
Usuń odpowiedź