Ponad rok temu zakończyłam leczenie Izotekiem, na trądzik (trądzik od 13 roku życia, Izotek przez ok

13 odpowiedzi
Ponad rok temu zakończyłam leczenie Izotekiem, na trądzik (trądzik od 13 roku życia, Izotek przez około pół roku, zakończenie w wieku 24 lat). Od tamtego momentu żadne zmiany się nie pojawiły, jednak mój typ trądziku pozostawiał blizny.
Chciałabym się dowiedzieć, jakie sa opcje usuwania blizn potrądzikowych z twarzy.
Dzień dobry, przykładem usunięcia blizn potrądzikowych jest usunięcie ich laserem, pozdrawiam

Dzień dobry. Terapia izotekiem słuzy do leczenia trądziku ,a nie usuwania ,czy zmniejszenia blizn trądzikowych. Jeżeli do 6-8 miesięcy od odstawienia izoteku ,trądzik nie wrócił to znaczy,że kuracja się udała Tak teraz czas na blizny .Albo zabiegi ( seria zabiegów ,około 5-7 co 3-5 tygodni ) kwasami np.TCA,albo wersja najdroższa ,(też to nie będzie jeden zabieg tylko seria ) i bardzo skuteczny czyli laser typu fraxel lub mosaic.
Z poważaniem dr Piotr Mazur.
Witam ! Zależnie od typu blizny ( zanikowa czy przerosła) , na zanikowe laser frakcyjny CO2 -cykl zabiegów lub czasem wypełniacz ( przy dość głębokich , wyrażnych ubytkach). Blizny przerosłe -laser co2 , ciekłyazot , ostrzykiwanie praparatami hamującymi syntezę kolagenu. Zapraszam na konsultację i zabiegi.
Sugeruję wizytę: Dermatologia estetyczna-wypełniacze,botoks,lasery - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Pytanie jak wyglądają te blizny. W przypadku zmian zanikowych najlepsze efekty można uzyskać poprzez zabiegi laserem CO2 frakcyjnym w połączeniu z innymi procedurami typu mezoterapia itp. Zapraszam na konsultację celem dobrania odpowiedniej formy terapii.
Proszę skonsultować z prowadzącym panią lekarzem dermatologiem, co sądzi o usuwaniu blizn za pomocą lasera frakcyjnego CO2. To obecnie jedna z najskuteczniejszych metod w walce z pozostałościami po trądziku.
W przeszłości najczęściej stosowano do walki z bliznami potrądzikowymi metody złuszczania skóry czyli różne peelingi chemiczne, zewnętrzną antybiotykoterapię lub leki hormonalne. Najlepszą jednak i najskuteczniejszą metodą na redukcję blizn potrądzikowych, jaki i każdego innego rodzaju blizny jest zastosowanie ablacyjnego lasera frakcyjnego CO2. Jego użycie prowadzi do uaktywnienia komórek skóry i pobudzenia ich do wytwarzania kolagenu, dzięki czemu następuje zamiana tkanki zbliznowaciałej na tkankę zdrową. Do leczenia laserem frakcyjnym kwalifikują się zarówno świeże, kilkumiesięczne blizny, jak i te wieloletnie, utrwalone. W odróżnieniu od zabiegów laserami starej generacji, laser frakcyjny nie usuwa całej warstwy skóry. Obejmuje on jednorazowo swoim działaniem ok. 30% powierzchni skóry, pozostawiając resztę nienaruszoną i minimalizując tym samym ryzyko powstania ran oraz przyśpieszając proces gojenia. Zauważalne efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale dla osiągnięcia oczekiwanych i trwałych rezultatów zwykle trzeba ich przeprowadzić od czterech do sześciu w odstępie minimum miesiąca. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do tego zabiegu jest aktywny, niewyleczony stan zapalny skóry, aktywny trądzik, a także jak w przypadku innych procedur laserowych świeżo opalona skóra. Zabieg nie powinien być wykonywany na powierzchni całej skóry ale w pierwszej kolejności selektywnie a następnie całkowicie w celu wygładzenia. Czasem same zabiegi laserowe na zmiany zanikowe nie wystarczą, wtedy jako metodę uzupełniającą można stosować dodatkowe wypełnienia blizn.
Kolejną możliwością jest nowatorski zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej. Fibryna, podobnie jak znane już wcześniej osocze bogatopłytkowe, jest uzyskiwana z krwi pacjenta poprzez jej odpowiednią obróbkę. Jest to jednak preparat o innych właściwościach niż w przypadku osocza. Płytki krwi osiadają na włóknach fibrynowych i powoli uwalniają czynniki wzrostu prowadząc do naturalnej regeneracji tkanki. Tak więc poza doborem właściwego zabiegu, dobrego lasera lub preparatu konieczne jest również doświadczenie operatora. Bez względu na wybraną metodę leczenia pacjent musi zdawać sobie sprawę z konieczności wykonania kilku powtórzeń w regularnych odstępach czasu. Zalecam tego typu zabiegi tylko w gabinetach lekarzy medycyny estetycznej, którzy są jednocześnie specjalistami dermatologii lub chirurgii. Potrafią oni poradzić sobie z rekonwalescencją skóry po takich zabiegach bez możliwych powikłań i zminimalizować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań. Są to zabiegi agresywne dla skóry, brak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia może doprowadzić do poważnych poparzeń i trudnych do usunięcia blizn i przebarwień.
Szanowna Pacjentko, zabiegi dermabrazji laserowej z użyciem lasera CO2 to obecnie najpopularniejsza metoda usuwania blizn potrądzikowych z twarzy. Można również stosować peelingi chemiczne i mechaniczne, co jest polecane w przypadku mniejszych zmian. Warto udać się na konsultację do lekarza dermatologa w celu oceny opisywanych przez Panią zmian oraz wdrożenia odpowiedniego planu leczenia. Pozdrawiam!
Leczenie blizn potrądzikowych to trudne zadanie. Najlepsze efekty dają zabiegi laserem frakcyjnym, często łączone z ostrzykiwaniem kwasem hialuronowym bądź osoczem bogatopłytkowym. Proponuję jednak najpierw zgłosić się na konsultację dermatologiczną, w celu dobrania odpowiedniej metody leczenia. Pozdrawiam
Witam możliwości jest kilka - laser frakcyjny osocze bogatoplytkowe peelingi karboksyterapia - czasem te metody lączę ze sobą - proponuję konsultację celem doboru odpowiedniej terapii w zależności od rodzaju i nasilenia zmian
Witam, skuteczną metodą jest seria zabiegów laserem frakcyjnym. Pozdrawiam
Dzień dobry.
Aby dobrać właściwy rodzaj zabiegu należy obejrzeć Pacjenta - trudno powiedzieć cokolwiek bez takiej oceny.
Zapraszam na konsultację - w ESDERM oferujemy pełen zakres rozwiązań terapeutycznych.
Szanowna Pani,

Do najpopularniejszych metod usuwania blizn potrądzikowych należą: laser frakcyjny oraz peelingi lekarskie średniej głębokości i głębokie. Każda z metod ma swoje ograniczenia i przeciwwskazania. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem wykonującym zabieg, by uniknąć powikłań pozabiegowych. Niezmiennie polecam korzystanie z opieki lekarzy medycyny estetycznej, którzy są równocześnie dermatologami lub chirurgami.

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV
Dzień dobry.

W przypadku mniejszych zmian można stosować peelingi chemiczne i mechaniczne.
Bardzo skuteczne są zabiegi z użyciem lasera CO2. Obecnie jest popularna i zalecana metoda usuwania blizn potrądzikowych na twarzy.
Niezbędna będzie konsultacja lekarza dermatologa w celu oceny opisywanych zmian oraz zaproponowania odpowiedniej metody leczenia.
pozdrawiam
Marek Laskowski