Ponad rok temu odkryłem zdradę żony. Wyprowadziła się po tym jak zdrada została ujawniona, ale nie c

2 odpowiedzi
Ponad rok temu odkryłem zdradę żony. Wyprowadziła się po tym jak zdrada została ujawniona, ale nie chciała rozwodu i deklarowała chęć naprawienia naszej relacji i zakończenia romansu. Po około 10 miesiącach wspólnych spotkań i rozmów, zaproponowała wspólne zamieszkanie. Jak sie okazało, wracając do mnie / do domu, była w ciąży z kochankiem (my nie uprawialiśmy sexu przez ten czas). Wróciła po nieudanej aborcji farmakologicznej i "chłodnym" podejściu kochanka na wieść o ciąży - ona zdecydowała się urodzić - jak widzę, wtedy zostałą sama i szukała chyba opieki do dziecka. Po dwóch miesiącach współnego mieszkania, gdy nie wiedziałem, że jest w ciąży i podobno niedługo miała mi o tym powiedzieć, bo zaczynał jej rosnąć brzuch ciążowy - poroniła.

Powiedziała mi o wszystkim po kilku dniach od poronienia. Przez następne dwa miesiące mieszkaliśmy jeszcze raz, ale zdecydowała się na wyprowadzkę żeby "uspokoić emocje". Jak się okazało - znowu wrócił kochanek i spotykają się potajemnie. Do tej pory nie dostałem słowa wyjaśnienia - podobno ma mi wszystko powiedzieć jak poukłada sobie w głowie. Ja złożyłem papiery o rozwód - jak widać o wiele za późno, bo to wszystko bardzo zniszczyło mnie psychicznie.

Jak się z tego podnieść? Czuję się jak ostatni kretyn wierząc we wszystkie jej kłamstwa. Straciłem radość z życia, pewność siebie i swoich osądów tego co jest prawdą, a co nie. Ponadto nie wiem jak wobec niej postępować - mamy 4 letnie dziecko i opiekę naprzemienna z codziennym kontaktem telefonicznym z dzieckiem. Jak się o tej osoby odciąć żeby mnie więcej nie niszczyła?
Jest to trudny proces , odciąć sievid żony będzie bardzo trudno.
Można odbudować swoją godność na tych „zranueniach” i przyjrzeć się z jakiego powodu partnerka dokonała takich wyborów mając męża.
Czego brakowało w Waszej relacji.
Na bazie wglądu w samego siebie i relacje być może łatwiej będzie zrozumieć siebie i swój udział w tej sytuacji i spróbować na bazie tych doświadczeń wzmocnić relację z samym sobą.
Natomiast relacje z córką dobrze byłoby utrzymywać nie obciążając jej tą sytuacją. Jeśli to możliwe , żeby czuła się kochana przez Was i nie obciążana Waszą trudną relacją.
Możecie stworzyć pomimo rozstania wspaniała atmosferę córce , żeby nie konfliktować jej wewnętrznie i wprowadzać w konflikt kojalnosci pomiędzy obydwojgiem rodziców.
Proszę się udać na oonsultację

Znalazł się Pan niewątpliwie w kryzysowej sytuacji, która zachwiała pana poczuciem własnej wartości oraz wiarą w to, co wydawało się trwałe i mające sens. Pragnąc wrócić do relacji małżeńskiej, która była dla Pana bardzo ogromnie ważna może trudno było dopuścić do siebie myśl o nieszczerości żony. Obecnie dostrzega Pan już tę przykrą prawdę i sądzę, że decyzja o rozwodzie, pomoc prawna, skorzystanie z interwencji kryzysowej lub psychoterapii pomogą Panu odzyskać równowagę psychiczną i uniezależnić się od relacji z żoną. Zadbanie o kontakt z córką z pewnością jest kolosalnie ważne dla niej, ale również dla Pana zarówno w tym trudnym momencie jak i potem, gdy sytuacja się ustabilizuje. Życzę powodzenia i pozdrawiam, Kamila Zaleńska-Hajduk