Pomoc osobie uzalenionej

6 odpowiedzi
Witam, partner przyznał się że jest uzależniony od narkotyków. Mamy 2 letnie dziecko. Nie wiem czy powinnam kazać mu się wyprowadzić z mieszkania nie wiem co mam robić w tej sytuacji.? Z jakim lekarzem powinna, go skontaktować (chociaż myślę, że nie będzie chciał zasięgnąć porad od nikogo)
Szanowna Pani, aktywne uzależnienie od narkotyków stanowi istotny problem leczniczy. Proponuję aby Pani partner umówił się ze mną na konsultację psychiatryczną, a ja go dalej pokieruję. Są różne rodzaje uzależnień i różne nasilenia, dylemat dotyczy z reguły rzeczywistej motywacji i chęci do zmierzenia się z nałogiem. Pozdrawiam.

W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z poradnią leczenia uzależnień.
Pozdrawiam
Polecam udać się do Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień, pracują tam terapeuci, którzy pomogą Pani spojrzeć z dystansu na tą sytuację i być może również zmotywować partnera do podjęcia terapii. Polecam, by Pani jako pierwsza poszła po taką poradę. Wszystkiego dobrego.
Witam,
Lekarz psychiatra w poradni uzależnień oraz terapeuta uzależnień koniecznie. Pozdrawiam,
Joanna Cyza-Ślązak
Udajcie się Państwo do poradni leczenia uzależnień, nie potrzebujecie żadnego skierowania, tam uzyskacie wszystkie informacje. POzdrawiam
Należałoby udać się z partnerem do Poradni Leczenia Uzależnień. Do tego niezbędna jest jednak zgoda partnera. Czym szybciej podejmie się próbę leczenia tym rokowania lepsze.