Pojawiła mi sie biała gulka na dziąsle w miejscu w ktorym powinna wyrosnac ósemka (jeszcze nie wyros

2 odpowiedzi
Pojawiła mi sie biała gulka na dziąsle w miejscu w ktorym powinna wyrosnac ósemka (jeszcze nie wyrosla), gulka boli ale jest miekka wiec to nie jest zab, co to moze byc?
Dzień dobry, ósemka może znajdować się w fazie wyrzynania, w związku z czym dziąsło nad ósemką może być przez nią powoli rozpychane, stąd też obecność "białej gulki" oraz bólu. Oczywiście zalecam udanie się do dentysty i wykonanie zdjęcia pantomograficznego w celu potwierdzenia oraz określenia, w jaki sposób i czy prawidłowo ósemka wyrasta.

Prawdopodobnie jest to wynik wyrzynania się zęba, który spowodował pojawienie się miejsca, które w kolejnym etapie będzie miejscem jego pojawienia się w buzi. Warto umówić się na konsultację z lekarzem w gabinecie stomatologicznym.