Podskorne male bezkolorowe wypryski na policzkach i zuchwie, czasem zaognione, niebolesne. Dodatkowo

2 odpowiedzi
Podskorne male bezkolorowe wypryski na policzkach i zuchwie, czasem zaognione, niebolesne. Dodatkowo mam problemy z trawieniem, potencjalnie mam chroniczne zatwardzenie. Jestem weganka od roku, od miesiaca odstawilam soje i fasole i zywie sie wedlug zasady Low FODMAP. Nie widze zadnych zmian. Pielegnacja czysta, makijaz tylko mineralny, nie jem fastfoodow ani zbyt wielu cukrow. Hormony byly rok temu w porzadku.
Jeśli chodzi o zmiany skórne najlepiej byłoby udać się w pierwszej kolejności do dermatologa, który po obejrzeniu i zbadaniu zmian w przypadku takiej potrzeby zleci dodatkowe badania i na tej podstawie odpowiednio Panią pokieruję. Jeśli chodzi o kwestie związane z żywieniem to z pewnością warto byłoby dokładnie przeanalizować Pani dietę i stan zdrowia, i znaleźć przyczynę dolegliwości. Dieta Low FODMAP to dieta, która powinna być stosowana krótkoterminowo i wyłącznie wtedy, gdy są ku temu konkretne wskazania. W tym kontekście bardzo istotne jest to, jakie badania diagnostyczne wykonywała Pani do tej pory i na co one wskazują. Jeśli jest Pani zainteresowana, to proszę podesłać swój dzienniczek żywieniowy najlepiej z kilku dni (dokładny zapis tego, co Pani zjadła i wypiła w ciągu całego dnia), być może na tej podstawie uda mi się doradzić coś więcej :)

Podejrzewam problemy z mikroflorą jelitową, niedobór enzymów trawiennych, możliwe nietolerancje np. histaminy. Potrzebne są aktualne wyniki badań. Zapraszam na konsultację online, specjalizuję się w problemach skórnych i jelitowych. Pozdrawiam