podczas infekcji ,zbierająca się woda w organizmie , słabe krążenie , spuchnięte nogi i ręce ....

3 odpowiedzi
podczas infekcji ,zbierająca się woda w organizmie , słabe krążenie , spuchnięte nogi i ręce ....
Podczas infekcji ważne jest odpowiednie nawadnianie, być może na tym polega problem. Przyczyną spuchniętych nóg i rąk mogą być np choroby serca lub nerek. Niestety za mało informacji aby móc coś doradzić.

W przypadku infekcji, szczególnie tych które przebiegają z podwyższoną temperaturą ciała należy dbać o odpowiednie nawodnienie, nieprawidłowa podaż płynów może skutkować opuchnięciami. Warto zwrócić uwagę czy ewentualnie przyjmowane leki nie powodują takiego efektu oraz na przyjmowaną z dietą ilość sodu (soli), potasu i białka.
Warto również skontrolować pracę układu krążenia oraz nerek, a w przypadku kobiet mieć na uwadze w jakiej aktualnie fazie cyklu miesiączkowego się znajdują.
Zdecydowanie nie należy takich objawów bagatelizować i najlepiej wybrać się do lekarza w celu przeprowadzenia szerszej diagnostyki w stronę chorób układu krążenia bądź nerek. W trakcie infekcji niezwykle ważna jest odpowiednia podaż płynów (przynajmniej około 2 litrów dziennie) w postaci herbat, np. z dodatkiem plastrów cytryny i imbiru plus dodatkowo woda i zioła.