Pod koniec września 2017 schodząc z rowera poślizgęłam się i upadłam. Ortopeda stwierdził naderwanie

9 odpowiedzi
Pod koniec września 2017 schodząc z rowera poślizgęłam się i upadłam. Ortopeda stwierdził naderwanie więzadła krzyżowego bocznego.zalecił leki p.bólowe noszenie ortezy i rehabilitację.Poprawiło się niestety 19 listopada 2017 znowu uległam wypadkowi .Upadek z rowera niestety na to wcześniej kontuzjowane kolano.
Zdjęcie RTG opis podejrzenie uszkodzenia aparatu więzadłowego.
Ortopeda odbarczył kolano ściągając krew
W dniu 2 grudnia miałam wykonany rezonans magnetyczny.opis przerwanie ciągłości kości ludowej w części tylnej od strony bocznej w przebiegu złamania.płyn w schyłku rzepkowo udowym zmiany obrzekowe więzadła krzyżowego przedniego hiperintensywne zmiany zwyrodnieniowe w rogu przednim tylnym i trzonie łakotki przyśrodkowej osteofity na krawędziach powierzchni stawowych cechy chondromolacja w rzece.Ortopeda przeczytał opis .na płytki wcale nie spojrzał.Kazał robić okłady bo kolano chore lewe było o 10 cm grubsze niż zdrowe codziennie ćwiczyć i jeździć na rowerze stacjonarnym.Na zwolnieniu jestem do dzisiaj jutro do pracy.dalej chodzę o kulach. Obrzęk zszedł Ale nie całkiem Dalej nie mam pełnego wprostu lewej nogi coś blokuje mi w kolanie wyprost .Po rehabilitacji osiągam już zgięcie
ale z oporem
natomiast wprost nadal nie i
w kolanie czuje cały czas uczucie blokady obrzęki nawet nie wiem jak to określać.
Bez kul potrafię przejść parę metrów asekurując się kulami potem noga boli a kolano jak szpica sterczy do przodu. Ortopeda mówi że już jestem zdolna do pracy a lekarz medycyny pracy że nie.
Proszę o pomoc bo już nie wiem co ja jeszcze mogę zrobić.
Na rowerku stacjonarnym jadę 2 razy dziennie po 20 minut ćwiczę nogę przy pomocy gum podciągajac ja .Czy to że tak długo trwa mój powrót do zdrowia to normalne?
Bardzo proszę o pomoc
Po tak długim czasie kolano powinno osiągnąć pełen zakres ruchu. Nie wykluczam konieczności leczenia operacyjnego w tym przypadku. Proszę wziąć, że sobą całą dokumentację i zgłosić się na wizytę.

Nie minol jeszcze wystarczajacy czas na pelna regeneracje stawu , Po takich urazach moze to zajac nawet kilka miesiecy . Aczkolwiek z opisu nie wyglada to dobrze . Byc moze potrzebana bedzia artroskopia . Zachecam do konsultacji z Ortopeda
Należy nadal prowadzić rehabilitację. Jeszcze nie kwalifikuje się Pani do powrotu do pracy
Witam,
ciężko odnieść się do przytaczanych przez Panią faktów bez zapoznania się z dokumentacja medyczna.
W przypadkach trudnych szczególnie wskazany jest osobisty kontakt lekarza i pacjenta. W razie wątpliwości - warto wybrać się do innego ortopedy w celu uzyskania drugiej opinii.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Konieczne jest osobiste zbadanie i analiza obrazów rtg i mr.
Witam,
W opisie urazu znajduje wiele nieścisłości i błędów. Nie możliwe będzie postawienie pewnej diagnozy bez obejrzenia płyty z rezonansu i bez dokładnego zbadania kolana.
Jedno co nie ulega wątpliwości to bardzo niepokojący objaw bloków i niepełnego wyprostu stawu. Zwykle towarzyszy to poważniejszym uszkodzeniom, które nie będą możliwe do wyleczenia bez interwencji operacyjnej.
Wg opisu miała Pani jakieś złamanie dalszego końca kości udowej ! Nie jest o tym nigdzie więcej wspomniane.
Mam bardzo duże watpliwosci co do sensu intensywnych ćwiczeń na rowerku w takim stanie kolana. Zwłaszcza że nadal porusza się Pani o kulach
Proponuje pilnie wizytę u ortopedy z posiadanymi płytami RTG i MRI.
Tak masywny obrzęk kolana prawdopodobnie świadczy o obecności płynu w stawie który sugeruje nakłuć i odbarczyć
Żeby móc odpowiedzieć czy jesteśmy Panu pomów zachowawczo, czy operacyjnie trzeba Pana zbadać, zapoznać się dokladnie z dokumentacją i wówczas podjąć decyzję.
Powodzenia
Sugeruję wizytę: Artroskopia stawu kolanowego
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry.
Z opisu bardzo prawdopodobne jest że trzeba wykonać artroskopię stawu kolanowego celem odblokowania kolana. Aby to potwierdzić na pewno trzeba wykonać konsultacje ortopedyczną z wynikiem rezonansu magnetycznego.
W razie chęci zapraszam.