pochwica - leczenie

4 odpowiedzi
Moja żona ma ból podczas stosunku , w zasadzie to ten problem występuje u nas już ok 5 lat , widzę że podczas stosunku bardzo ją boli.Poszperałem troche w necie i wydaje mi się że to może być najprawdopodobniej Pochwica.
Zauważyłem że ma problem z wielkością mojego członka , twierdzi że jest ogromny i być może ma z tego powodu lęk.
Czy jest jakiś sposób na wyleczenie zamiast rozwodu ?
W pierwszej kolejności niezbędna jest konsultacja ginekologiczna. Ból w trakcie stosunku może mieć różne przyczyny i musi być najpierw zbadany przez lekarza ginekologa. Jeśli wykluczone zostaną przyczyny natury medycznej, wtedy proponuję konsultację u psychologa - seksuologa, aby rozpoznać, czy ból może mieć podłoże (na przykład) lękowe i (być może) rozpocząć terapię. Rozwód jest rozwiązaniem bardzo radykalnym. Najpierw warto sprawdzić, czy możliwe jest Państwa wspólne radosne współżycie.

Dzień dobry Panu,
z Pana opisu wynika, że żona prawdopodobnie cierpi na dyspareunię, czyli jest to ból podczas stosunku.
Odpowiadając na Pana pytanie: Tak, są inne sposoby wyleczenia, zamiast rozwodu.
Proszę zasugerować żonie wizytę u psychologa seksuologa i rozpoczęcie leczenia.
Pozdrawiam
Dzień dobry, choroba Pańskiej żony jest uleczalna. Jak Pan zapewne wyczytał w internecie, często zabużenia seksualne mają podłoże emocjonalne. Jeżeli żona się zdecyduje, to zapraszam na wizytę. Pozdrawiam, Joanna Satuła-McGirr
Witam serdecznie, codziennie w naszej klinice zajmujemy się tego typu przypadkami. Przyczyn bólu przy stosunku może być wiele, jesli lekarz ginekolog wykluczył zmiany tkankowe w pochwie i infekcje grzybicze/bakteryjne, to kolej na ocenę fizjoterapeutyczna mięśni. Przyczyna może być pochwica, vulvodynia, wzmożone napięcie mięśni krocza u żony. Aby to ocenić i zastosować celkowane leczenie musimy zbadać Pana żonę pod tym kątem. Jeśli któraś z przyczyn się potwierdzi to zalecimy odpowiednie zabiegi. Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie hbclinic.eu w zakładce rehabilitacja seksuologiczna. Na stronie również znajdują się opinie naszych pacjentów. Chętnie podejmiemy się pomocy. Zapraszam