Pochodzę z dysfunkcyjnej rodziny, która przyniosła mi wiele problemów z moim dorosłym funkcjonowanie

2 odpowiedzi

Pochodzę z dysfunkcyjnej rodziny, która przyniosła mi wiele problemów z moim dorosłym funkcjonowaniem
Aktualnie mam 21 lat i podejrzewam u siebie fobię społeczna, wcześniej miałam tez wiele oznak depresji (13-19 lat) jednak dzięki informacja których szukałam codziennie pomogłam sama sobie w tym aspekcie. W temacie fobii jednak nie jest to możliwe od dłuższego czasu, chciałabym zmienić swoje życie, w rodzinie nie mam wsparcia, więc chce zapytać tu - jak zdecydować się na wizytę u specjalisty, jak pokonać ten lek przed niewiadomo czym, problem z oddechem, suchość w ustach i uczucie jakby miało się za moment zemdleć? Tak się nie da żyć, nic robić, to totalnie odbiera możliwość czegokolwiek. Na jakiej podstawie dobrać do siebie odpowiedniego lekarza? Pozdrawiam.
Dzień dobry, pacjenci szukają specjalistów pytając o polecenia wśród znajomych, na rożnego rodzaju forach wsparciowych czy po prostu w internecie - sugerując się czy dany specjalista pracuje z określonym problemem. Na znanym lekarzu tez określamy zakres swoich kompetencji. Pisze Pani o samopomocy, która oczywiście jest możliwa w niektórych sytuacjach ale istotnie zauważyła Pani, że jeśli samopomoc nie wystarcza, potrzebna jest pomoc specjalisty. Objawy które Pani opisuje wyglądają jak atak paniki. Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty, z którym ewentualnie zdecydujecie czy potrzebna będzie także wizyta u psychiatry i wspomaganie farmakologiczne.

Dzień dobry
Proszę zobaczyć kto pracuję najbliżej - i zapisać się do psychiatry na wizytę. Pewnie będzie Pani przeżywała stres, jak większość osób. To normalna, częsta reakcja. Lekarz będzie to rozumiał i po przeprowadzeniu wywiadu, dobierze Pani właściwe leki. Podpowie też gdzie można zapisać się na psychoterapię na NFZ (indywidualną lub grupową). A jeśli woli Pani pracować na Skype, zapraszam do siebie.
Warto zapytać kogoś znajomego, czy może towarzyszyć Pani w tej 1-ej wizycie do psychiatry.