Po wypiciu kefiru rośnie mi tętno tak o około 20 więcej i czasami ciśnienie skacze tak do 150/100 cz
Po wypiciu kefiru rośnie mi tętno tak o około 20 więcej i czasami ciśnienie skacze tak do 150/100 czym to może być spowodowane?
3 odpowiedzi
Witam, nie wszyscy wiedzą, że kefir zawiera pewną dawkę alkoholu, wahającą się pomiędzy 0.08 – 2 % . Myślę, że to może być przyczyną wyższego ciśnienia. Pozdrawiam Magdalena Kołodziej Dietetyk
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Niektóre produkty spożywcze mogą zawierać tyraminę. Podczas dłuższego przechowywania żywności zwiększa się ilość tego związku. U niektórych osób może wysąpić nietolerancja na tyraminę. Objawy to bóle głowy, podwyższone ciśnienie, przyspieszone bicie serca. Osoba, u której występuje podejrzenie nietolerancji tyraminy powinna ograniczyć w diecie produkty zawierające tą substancję.
Podobne pytania
- Dzień dobry, zrobiłam kontrolne badania krwi i wyniki są następujące: - glukoza na czczo: 105,90 mg
Dzień dobry, Zastosowałem domową kurację przeciwpasożytniczą: sproszkowane ziele wrotyczu z korzeni
Dzień dobry, Mam twardy, zbity stolec (bristolski 2) i chciałbym uzyskać prawidłową, miękką konsyst
Jestem na diecie keto (od dietetyka) od 6 m-cy. Poprawił mi się wynik glukozy na czczo 88 i insuliny
Wynik testu z laktulozą: w 120 minucie metan 10, w 180 minucie metan 12; w 90 minucie wodór 7, w 100
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.


