Po masażu piłką lacrosse ramienia straciłem częściową sprawność dłoni. Masażu dokonywałem na wysok

5 odpowiedzi
Po masażu piłką lacrosse ramienia straciłem częściową sprawność dłoni.
Masażu dokonywałem na wysokości środka ramienia po jego zewnętrznej stronie.
Bolesność odczuwana jest tylko w głowie bocznej miéśnia trójgłowego ramienia.
Bolesność pojawia się jedynie przy nacisku, sam triceps pracuje prawidłowo nie odczuwam dyskomfortu nawet przy ćwiczeniach siłowych z obciążeniem.
Po wykonanym masażu spięły się mięśnie <przedramienia> po jego wierzchniej stronie. W konsekwencji mam osłabiony chwyt, nie wyprostują małego i serdecznego palca mając wygięty do góry nadgarstek, oraz sam nadgarstek nie wykona wspomnianego ruchu z jakimkolwiek obciążeniem.
Ponowny masaż nasila dolegliwości.
W jaki sposób poradzić sobie z opisywanym problemem?
Witam, w okolicy w której dokonywał Pan masażu przebiega nerw promieniowy zaopatrujący mięśnie prostowniki nadgarstka, mógł Pan go podrażnić. Nie jest dobrym pomysłem kontynuowanie podobnych działań w tym obszarze, proponowałbym zgłoszenie się do dobrego fizjoterapeuty w pobliżu Pana zamieszkania, który zbada deficyty w sile mięśniowej oraz w zakresie unerwienia czuciowego, a po konsultacji ewentualnie odeśle do lekarza specjalisty lub zasugeruje inne działania.

Maciej dobrze prawi. Fizjo lub lekarz neurolog najszybciej powinni coś pomoc. Bez badania nie określi nikt kierunku leczenia.
Dość często to się zdarza po tym jak pacjenci sami wzorując się na różnych fimach umieszczanych w internecie próbują ( zapomocą rollerów, piłek, duoball i innych pomocy) na własną rękę rozluźnić mięśnie kończyn dolnych, górnych czy mięśnie przykręgosłupowe. Z opisu mogę wywnioskować, że za mocno Pan popracował piłką i podrażnił Pan nerw. Jeśli mam coś polecić na odległość to polecam lekko rozgrzać, rozmasować cała rękę od barku do palców, rozluźnić, na jakiś czas oszczędzać ją. Najlepiej jednak oddać się w ręce fizjoterapeuty, który dokładnie sprawdzi co się stało i jakie tego są skutki. Następnie zaleci postępowanie.
Uciśnięty został nerw i stąd objawy. Najlepiej udać się do fizjoterapeuty, aby z wyczuciem popracował na tkankach miękkich i zalecił dalsze postępowanie po dokładnym przebadaniu. Pozdrawiam!
Odstawić masaż, dolegliwość sama powinna ustąpić po kilkunastu dniach. Z pewnością jw doszło do lekkiej neuropraksji. Proponuję utrzymać kg w ciepłe to przyspieszy regenacje ucisniwtej galazki n promieniowego. Do rozważenia witaminy z grupy B.