Po każdym ciepłym posiłku i napoju mam wypieki na twarzy oraz ból głowy i uczucie gorąca. Dzieje się

4 odpowiedzi
Po każdym ciepłym posiłku i napoju mam wypieki na twarzy oraz ból głowy i uczucie gorąca. Dzieje się tak tylko po posiłkach i napojach spożytych w godzinach popołudniowych, rano takiego efektu nie ma. Jaka może być przyczyna takich dolegliwości i jak można je leczyć?
Pozdrawiam.
Witam, wygląda na to że dochodzi do wyrzutu histaminy... Możesz być uczulona na składnik który spożywasz... Za mało danych by wyciągać wnioski... Pozdrawiam.

Dzień dobry,
Dolegliwości takie mogą wynikać z nieprawidłowości w strefie układu pokarmowego. Przyczyną może być reakcja alergiczna, zmiany naczyniowe lub schorzenie dermatologiczne. Proszę udać się do lekarza rodzinnego celem podstawowej diagnostyki.
W myśl medycyny chinskiej to objawy gorąca. Przyczyna może leżeć w nieprawidłowej diecie, ale też emocjach, które przegrzewają organizm.
Pozdrawiam
Witam, możliwe że jest to związane z nadmiarem histaminy w organizmie. Proponuję zrobić badanie poziomu enzymy DAO z surowicy krwi. Wygląda na to że jelita nie do końca właściwe funkcjonują... wskazana odpowiednia dieta ułożona po wywiadzie żywieniowym i analizie obecnego jadłospisu a także po otrzymaniu wyników badań. Warto pomyśleć o wsparciu jelit. Zapraszam online lub do gabinetu wideo :)
Pozdrawiam i powodzenia