Po dwoch tygodniach diety ketogenicznej: cholesterol to 246 LDL to 166 HDL 44 trójglicerydy

5 odpowiedzi
Po dwoch tygodniach diety ketogenicznej:
cholesterol to 246
LDL to 166
HDL 44
trójglicerydy 178

moje wyniki z dzisiaj (4 tygodnie diety):
cholesterol 286
LDL 187
HDL 43
trójglicerydy 296

W sumie od samego poczatku diety czuje sie dobrze, nie mam zadnych problemow, staram sie duzo pic wody, sumplementowac magnez, sod i potas trzymac weglowodany na poziomie 30g dziennie.

moja waga inicjalnie to 86kg, a teraz juz 82kg przy 182cm wzrostu.
Dzień dobry,
musi Pan popełniać jakieś błędy. Prowadzę niektóre osoby na dietach niskowęglowodanowych, w tym ketogenicznej i nie zdarzyło się jeszcze, żeby trójglicerydy wzrastały, wręcz przeciwnie spadają do wartości poniżej 100, a często oscylują w granicach 50-70. Ważna jest tutaj "higiena" badań, ponieważ jeśli najadł się Pan na wieczór tłustych potraw, zawierających nasycone kwasy tłuszczowe, to lipidogram może być podwyższony. Jeśli ten model żywienia odpowiada, to proponuję zwrócić uwagę na profil kwasów tłuszczowych i skupić się raczej na kwasach omega 3 oraz omega 9, aby poprawić panel lipidowy. Proszę skierować się raczej ketogeniczną dietę śródziemnomorską tj. cały łańcuch morski (ryby, owoce morza), oliwa, oliwki, awokado, olej lniany, olej z awokado, orzechy, pestki, jaja, zielone i czerwone warzywa, chudsze mięsa dobrej jakości - dokładać sobie tłuszcze roślinne o dobrym profilu kwasów tłuszczowych, dobrej jakości nabiał. Po wprowadzeniu zmian poczekać miesiąc - dwa i dokonać ponownych badań. Pozdrawiam serdecznie, Ireneusz Chmiel, dietetyk kliniczny

Prawdopodobnie w diecie dominują tłuszcze nasycone i stąd taki wynik. I pytanie czy nie ma żadnych chorób przewlekłych. Wiek też jest ważny, aktywność. I zasadność wprowadzenia tej diety. No i należy pamiętać, że 4-6 pierwszych tygodni w protokole ketogenicznym to tzw. adaptacja, w której organizm uczy się dopiero korzystania z ciał ketonowych, jako energii. Ciągle uczucie pragnienia - to chociażby jeden z kilku objawów, więc jest ciągła potrzeba picia wody, nie trzeba się starać. :) Do tej diety trzeba podchodzić z rozsądkiem.
Witam, proponuję częściej wybierać ryby bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, a ograniczyć mięso wieprzowe. Rozsądnie byłoby powtórzyć badanie po dłuższym czasie od wprowadzenia diety ketogenicznej, jak już organizm przyzwyczai się do wykorzystywania ketonów jako źródła energii. Pozdrawiam Małgorzata Michno
Wyniki biochemii mówią same za siebie. Dieta ketogrniczna nie jest dietą fizjologiczną i jeśli nie ma szczególnych wskazań medycznych tj. Np. Epilepsja to wady tego typu diet przewyższają zalety, które są wątpliwe... w przyszłości zalecam stosowanie diet zrównoważonych, fizjologicznych.
Dzień Dobry, dieta ketogeniczna nie jest dietą zdrową, jest obciążająca dla wątroby, co od razu widać po Pana wynikach badań. Ze swojej strony stanowczo odradzam taki sposób odżywiania, tym bardziej, że węglowodany niezbędne są do prawidłowej pracy tarczycy, mózgu oraz erytrocytów w krwi.
Pana subiektywne odczucie dobrego samopoczucia jest spowodowane biologicznym, ewolucyjnym mechanizmem, który pozwala nam przetrwać w warunkach nienaturalnych dla organizmu, a brać węglowodanów i nadmiar tłuszczu i białka nigdy nie był fizjologicznie pożądany.
Dieta ketogeniczna wykazuje pozytywne cechy w chorobach takich jak padaczka, ale nie można traktować jej jak diety redukcyjnej.
Pozdrawiam,
Julia