po 2 krotnym (w odstępach roku) urazie kolana, wybicie z nagromadzeniem płynu dalej mam problemy z p

5 odpowiedzi
po 2 krotnym (w odstępach roku) urazie kolana, wybicie z nagromadzeniem płynu dalej mam problemy z pełnym zgięciem, po niewielkim wysiłku kolano boli, czasem się blokuje. Złamany kłykieć. Stosowano unieruchomienie w ortezie 90' zgięcia (ok 2 m.) oraz ostrzykiwanie z kwasu hialuronowego. Niestety nic nie pomogło a pełnej sprawności dalej nie ma. Co mogę jeszcze zrobić?
Złamany kłykieć kości piszczelowej należy leczyć operacyjnie. Celem leczenia jest odtworzenie plateau piszczeli. Unieruchomienie sprzyja tylko procesom zrostowym, ale do powrotu funkcji niezbędna jest prawidłowo odtworzona płaszczyzna plateau, na której opiera się całe nasze jestestwo. Wskazana pilna konsultacja ortopedy.

Zapraszam na konsultację. Chciałbym Pana zbadać, zbadać Pana kolano, ocenić RTG, przeanalizować karty informacyjne dot. leczenia.

Trzeba ocenić przede wszystkim stopień uszkodzenia stawu - na odległość niemożliwe.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: Konsultacja ortopedyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Rezonans magnetyczny i wizyta u ortopedy
MRI- rezonans
MRI i pomyśleć z lekarzem prowadzącym o mozliwościach leczenia chirurgicznego, ale najpierw porządna diagnoza i rehabilitacja celem przygotowania do ewentualnego zabiegu
Sugeruję wizytę: Artroskopia stawu kolanowego - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.