plomba amalgamatowa na NFZ

9 odpowiedzi
Dzień dobry,mam pytanie czy podczas wizyty w gabinecie mającym podpisaną umowę z NFZ dentysta może założyć odpłatnie plombę z amalgamatu?ukruszył mi się bok w górnej 7,która miała wypełnienie dotychczas z amalgamatu poszłam na wizytę do gabinetu NFZ i zapłaciłam 100zł a w domu okazało się,że ukruszony fragment uzupełniono również srebrną pombą czy amalgamatem,który teoretycznie powinnien być bezpłatny.Pozdrawiam
Dzień Dobry, pracuję w gabinecie prywatnym więc nie wiem jak teraz wygląda leczenie w ramach NFZ. Kiedyś rzeczywiście wypełnienia amalgamatowe były zakładane bezpłatnie a jedynie do wypełnień światłoutwardzalnych była niewielka dopłata. Celem wyjaśnienia tej sytuacji powinno się zwrócić do stomatologa przeprowadzającego leczenie lub do Wielkopolskiego Oddziału NFZ.
z poważaniem
lek. stom. Agnieszka Gronek

Proszę zgłosić się do gabinetu ,w którym odbyła się wizyta . To ,że gabinet ma podpisaną umowę z NFZ ,nie oznacza,że wszystko jest bezpłatne .
Dzień dobry, przykro mi, nigdy nie miałam podpisanej umowy z NFZ i nie potrafię powiedzieć co jest, a co nie jest bezpłatne. W razie wątpliwości, proszę porozmawiać z lekarzem ,lub skontaktować się z NFZ, w celu wyjaśnienia sprawy. Pozdrawiam dr Kręcisz
Witam!
Świadczenia wykonane w ramach umowy z NFZ są bezpłatne.
Pozdrawiam
Grzegorz Szumilas
Witam!
Wszelkie informację, autorytatywną odpowiedź na temat tzw. koszyka świadczeń gwarantowanych uzyska Pani na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia.
Wypełnienia amalgamatowe są bezpłatne.
Proszę dowiedzieć się u swojego lekarza, u którego była wizyta dlaczego poniosła Pani dodatkowe opłaty.
Zapewne jest tego logiczne uzasadnienie.
Pozdrawiam
dr Joanna Ziółkowska
Materiałem do wypełnienia zębów bocznych zgodnie z wytycznymi NFZ jest amalgamat. Czy można użyć tego wypełnienia płatnie czy bezpłatnie, zależy to od uzgodnień między pacjentem a świadczeniodawcą.
Na to pytanie najlepiej odpowie Państwu lokalny oddział NFZ.
Jeśli usługa była wykonywana w ramach Nfz to usługa powinna być wykonana bezpłatnie.W niektórych gabinetach usługi w ramach Nfz udzielana są w określonych wcześniej dniach i godzinach
Witam . Wg mojej wiedzy jeśli jest Pani ubezpieczona i wizyta była w ramach NFZ nie powinna Pani dopłacać