Planuję kupić suplement diety African mango,czy jest względnie bezpieczny dla zdrowia i ewentualnie

2 odpowiedzi
Planuję kupić suplement diety African mango,czy jest względnie bezpieczny dla zdrowia i ewentualnie jakie ma on skutki uboczne?
Wiem,że ruch,zdrowe nawyki żywieniowe,konsultacja z dietetykiem...
Dzień dobry. Jeśli suplement pochodzi z pewnego źródła, to będzie on bezpieczny. Jeśli nie jest się nadwrażliwym na którykolwiek składnik African mango, to nie ma przeciwwskazań do stosowania, ani skutków ubocznych. Niestety jego skuteczność jest mocno wątpliwa i raczej nie będzie mieć dużego wpływu na redukcję masy ciała.

Dzień dobry,

Pomimo szerokiej oferty suplementów diety wspierających proces redukcji tkanki tłuszczowej, z całą pewnością brakuje wystarczającej ilości rzetelnych dowodów naukowych, aby móc je zalecać jako skuteczne narzędzie do utraty i kontroli masy ciała u osób z nadwagą i osób otyłych. Warto zwrócić uwagę, że w dwóch przeprowadzonych randomizowanych, kontrolowanych badaniach klinicznych niektórzy pacjenci przyjmujący suplement zawierający afrykańskie mango zgłosili działania niepożądane w postaci bólu głowy, trudności z zasypianiem oraz wzdęć brzucha. Jak się bowiem okazuje, odpowiednia strategia żywieniowa bazująca na deficycie energetycznym i zwiększonej podaży błonnika pokarmowego, regularnie podejmowany wysiłek fizyczny (co najmniej 150 minut tygodniowo) oraz samokontrola i inne techniki behawioralne stanowią wciąż kluczowe elementy kompleksowego, skutecznego podejścia do procesu odchudzania, jak i utrzymania satysfakcjonującej, należnej masy ciała, które znajduje swoje poparcie w wielu dowodach naukowych.

Z wyrazami szacunku,
Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny i Sportowy
mateuszdurbas.pl
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.