Otóż przez ok 2 miesiące stosowałam bardzo restrykcyjną diete mianowicie 1000kcal. Mam 17 lat i dopr

2 odpowiedzi
Otóż przez ok 2 miesiące stosowałam bardzo restrykcyjną diete mianowicie 1000kcal. Mam 17 lat i doprowadziłam się do stanu gdzie wypadają mi włosy i zanikła mi miesiączka. Zwiększyłam kalorie do 1500 z dnia na dzień i o to moje pytanie : czy mogłabym teraz dorzucić do tego wysiłek fizyczny np 30min biegania dziennie? Chcę orzytyć jednak nie chcę mieć rozstępów ale nie wiem czy powinnam dokladać teraz ćwiczenia jeśli mój organizm jest osłabiony.
Dzień dobry,
bardzo przydatna byłaby informacja jak zmieniła się Pani masa ciała podczas stosowania diety ponieważ opisane przez Panią objawy mogą nie tylko świadczyć o niedoborach pokarmowych ale również o zagrażająco niskim poziomie tkanki tłuszczowej. Zależnie od Pani aktualnego BMI zależy czy i jaki wysiłek fizyczny byłby wskazany. Bardzo wskazana byłaby konsultacja u psychodietetyka, który oceniłby Pani stan i zalecił dalsze postępowanie.
Pozdrawiam serdecznie
Joanna Byczkowska

Dzień dobry. Proponuję sprawdzić stan swojego organizmu. Wykonać podstawowe badania krwi, moczu, glukozy we krwi, próby wątrobowe oraz podstawowe badanie tarczycy. Chcemy zobaczyć czy restrykcyjna dieta nie zasiała jakiegoś małego spustoszenia ???? następnie z wynikami do lekarza. W przypadku zdrowego organizmu może Pani dołączyć aktywność fizyczna, ale umiarkowana ponieważ 1500 kcal dla kobiety w Pani wieku, której ciało wciąż się rozwija w połączeniu ze zbyt intensywna aktywnością fizyczną może przynieść szkody zamiast pożytku. Polecam obserwować siebie. Jeśli czuje się Pani dobrze, to najpewniej w Pani organizmie też wsztstko gra i aktywność fizyczna nie zaszkodzi. W przypadku osłabienia, braku energii, mdłości, wypadania włosów--organizm daje znak, że bez wątpienia cos nie gra. Polecam wtedy udać się do psychodietetyk lub dietetyka osobiście. Pozdrawiam