Otóż od kilku lat zmagam się z zajadami(tak przynajmniej myślałam), wracały co jakiś czas. Teraz w w

1 odpowiedzi
Otóż od kilku lat zmagam się z zajadami(tak przynajmniej myślałam), wracały co jakiś czas. Teraz w wokół ust sięgający kawalek policzka robią mi się czerwone suche plamy. Zażywałam, allertec (bo w czasie lata zawsze miałam problem z katarem) i na katar był Ok. Tylko w lipcu spuchło mi oko 4 razy, tylko maść sterydowa pomagała. Dostałam od alergologa Aerius-biorę do dnia dzisiejszego. Oko na razie od ponad miesiąca nie puchnie. A czerwone wokół ust dalej jest. Teraz jeszcze zrobiły się plamy na i pod okiem. Robiłam testy alergiczne z krwi, jestem uczulona 100% na trawy i po 80% kurz i roztocza. Te czerwone plamy nie swędzą tylko ta skóra wysuszona jest. Nie może to być od jedzenia, bo ostatnio nie jadłam 3 dni, a plamy cały czas są. Kosmetyków na co dzień też nie używam tylko żel do mycia hipoalergiczny. W weekendy lekko makijaż, żeby to zamaskować. Te plamy raz są bardzo czerwone, czasem trochę bledną. Dodam, że używałam maści sterydowych i imunosupresyjnych i było to samo. Więc je odstawiłam i smaruje jedynie maścią z witamina A oraz woda termalna. Dermatolog stwierdziła, że teraz to wyglada na alergie. Jestem osoba chora na nerwice 2 miesiące temu skończyłam terapie, ale mi niestety w 40% pomogła. Czy może to być na tle nerwowym? W niedziele byłam bardzo podenerwowana i plamy były bardzo duze i mocno czerwone. Na następny dzien jak juz zeszło ze mnie ciśnienie i nie stresowałam sie, plamy były bardzo blade, prawie nie było ich widac. Co to moze byc? Wstydzę sie wychodzić z domu z taka twarzą, a powinnam to robić, żeby znowu nie wpaść w dół.

Błagam o pomoc, co to może być? Skąd to uczulenie ?
Szanowna Pani

nie można liczyć na to, że ktokolwiek z lekarzy w okienku przeznaczonym na odpowiedź udzieli Pani wyczerpującej i satysfakcojnującej Panią odpowiedzi na pytanie co do Pani stanu zdrowia.
Proszę udać się na wizytę do dermatologa.
Pozdrawiam!

Dr ARW