Ostatnio zrobiłem spore postępy w leczeniu. Mianowicie doszedłem do prawdopodobnych przyczyn swojego zaburzenia OCD. Po pierwsze:
1) Każdorazowo, gdy dręczyły mnie natręctwa to odczuwałem napięcie mięśniowe. Teraz kiedy np.dopada mnie natrętna myśl to rozluźniam mięśnie i niemalże natychmiast ustępuje.
2) Druga przyczyna jest najważniejsza. To było ok.3 lata temu.Byłem prześladowany w gimnazjum.Wszystko zaczęło się od tego, że narysowałem nieco prześmiewczy rysunek koleżanki, w której jeden z moich prześladowców się podkochiwał. Już na następny dzień zaczęli mnie przy najmniejszej okazji kopać w tyłek.To było bardzo poniżające i stresujące. Trwało to dwa miesiące. W domu obiecywałem sobię, że też będę ich bił, ale gdy tylko przekroczyłem szkolny próg - ,, wymiękałem".Trwało to ponad dwa miesiące.Nigdzie tego nie zgłaszałem, choć teraz wiem, że powinienem.Doszedłem do wniosku, że to właśnie przez to chciałem być we wszystkim najlepszy.Chciałem podświadomie przypodobać się moim prześladowcom. Podświadomie czułem, że gdy będę od nich lepszy, to dadzą mi spokój(nawet po 2 latach od ostatniego spotkania z nimi).To było nieprawidłowe przekonanie.
Chciałbym się koniecznie dowiedzieć jak sobię poradzić z tą traumą z przeszłości.Nawet teraz wyobrażałem sobię, jak wbijam im nóż w plecy, albo rozłupuję czaszkę młotkiem. Liczę na pomoc i zrozumienie.
Pozdrawiam
mgr Adrian Olesiak
mgr Adrian Olesiak
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Witam serdecznie,

Da się zauważyć że jest Pan bardzo refleksyjną osobą, dzięki temu jest możliwe zagłębienie się we własne odczucia i schematy z przeszłości. W kwestii natręctw to w sposób bardzo odpowiedni został przełamany proces poznawczy.
Jeśli chodzi o traumę, to radziłbym terapie w podejściu integracyjnym (humanistyczna + poznawczo behawioralna wokół traumy). W takich sesjach byłaby możliwość zagłębienia się we własne odczucia i przetworzenia traumy.
Pozdrawiam,
Adrian Olesiak


mgr Kaja Rębkowska
mgr Kaja Rębkowska
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Warszawa
Dzień dobry, 1) bardzo wiele problemów zdrowotnych może mieć podłoże psychosomatyczne. Złogi stresu i codziennie przeżywanych negatywnych emocji często odkładają się w ciele, tworząc miedzy innymi bóle mięśniowe i sztywności. Tylko w zdrowym ciele zdrowy duch; jesteśmy jako ludzie całością - nasz umysł oddziałuje na ciało, a ciało na umysł. Wielu moich pacjentów ma bardzo podobne dolegliwości. Czy myślał już Pan o skutecznej, krótkoterminowej hipnoterapii w celu uwolnienia się od pokładów nieadaptacyjnych zachowań i reakcji odkładających się w ciele?
2) Poprzez odpowiednie przeprowadzenie regresji hipnotycznej w procesie hipnoterapii, można doświadczyć owych "zbyt ciężkich do udźwigniecie wspomnień" w inny sposób, ujrzeć je na nowo pełnym zasobów, wsparcia, i świeżej perspektywy. Przejść przez przykrą sytuację w odpowiedni sposób, a co za tym idzie, pozbyć się traumy i tego, jak złe doświadczenie do tej pory rzutowało na codzienne funkcjonowanie. Pozdrawiam i zapraszam,

Specjaliści w zakresie leczenia: nerwica natręctw

Agnieszka Ruchała

Agnieszka Ruchała

Psycholog, Psychoterapeuta

Nowy Sącz

Aleksandra Krzywińska

Aleksandra Krzywińska

Psycholog, Terapeuta

Kraków

Anna Truskolaska-Mojzesowicz

Anna Truskolaska-Mojzesowicz

Psychiatra, Pediatra

Warszawa

Urszula Świtalska-Olesiak

Urszula Świtalska-Olesiak

Psychiatra

Gliwice

Wojciech Zatorski

Wojciech Zatorski

Psycholog, Psychoterapeuta

Pszczyna

Karolina Fotyga-Lipińska

Karolina Fotyga-Lipińska

Psychoterapeuta, Terapeuta

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 41 pytań dotyczących usługi: nerwica natręctw

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.