Ostatnio rozmawialiśmy z kobietą, o tym, że jestem zazdrosny później napisała, że jej głupio jak jes

2 odpowiedzi
Ostatnio rozmawialiśmy z kobietą, o tym, że jestem zazdrosny później napisała, że jej głupio jak jesteśmy razem i pisze i wychodzi z kolegami w tym czasie ale też głupio jej zostawić tych kolegów bo tyle jej kiedyś pomogli i się do nich przywiązała czy mam prawo ją ograniczać w tych kontaktach ? Zapomniałem dodać, że jesteśmy w związku od miesiąca i bardzo mi na niej zależy widzę, że jej na mnie też
Dobry wieczór!

Myślę, odpowiadając na Pana pytanie, że przede wszystkim jesteście obecnie na początkowym etapie budowania relacji i związku. Jest to okres, kiedy jeszcze zazwyczaj nie znamy bardzo dobrze drugiej połówki naszego związku, wiec łatwiej na takim etapie o niepewność i niepokój. Myślę, że warto szczerze porozmawiać w obecnej sytuacji z dziewczyną na temat mężczyzn, przekazać co Panu przeszkadza i wysłuchać jednocześnie jej perspektywy. Rozumiem, jednak, że na tym etapie czuje Pan pewne zagrożenie ze strony kolegów Pana dziewczyny, natomiast być może szczera rozmowa pozwoli wyjaśnić pewne rzeczy i jeszcze lepiej wzajemnie sobie zaufać. Pozdrawiam, Piotr Furman

Zrozumienie granic i komunikacja są kluczowe w każdym związku. Oczywiście, jak partner, masz prawo wyrazić swoje uczucia i obawy w związku, ale równie ważne jest, aby szanować prywatność i wolność drugiej osoby. Poniżej znajdują się kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc w radzeniu sobie z sytuacją:

Komunikacja: Ważne jest, aby otwarcie rozmawiać ze swoją partnerką o swoich uczuciach i obawach. Wyraź, dlaczego odczuwasz zazdrość i co jest dla Ciebie trudne w sytuacji, gdy ona wychodzi z kolegami. Jednocześnie zapytaj ją o jej punkt widzenia i zrozumienie, jakie ma wobec tej sytuacji.

Szacunek dla indywidualności: W związku ważne jest, aby każda osoba miała swoją własną przestrzeń i czas na spędzanie z przyjaciółmi czy kolegami. To nie oznacza, że ograniczasz swoją partnerkę, ale pozwala na rozwijanie jej indywidualności.

Zrozumienie relacji: Jeśli Twoja partnerka jest przywiązana do swoich przyjaciół, to warto to zrozumieć i szanować. Przyjaźnie są ważne i istotne dla dobrostanu emocjonalnego każdej osoby.

Wspólna akceptacja: Prócz wyrażania swoich uczuć, warto również dążyć do zrozumienia i akceptacji partnerki perspektywy. Może to pomóc w budowaniu zaufania w związku.

Granice: Rozmówcie o granicach w związku. Wspólnie zastanówcie się, jakie granice są dla Was obu komfortowe. To może pomóc w określeniu, co jest akceptowalne dla Was jako parę.

Wzajemne wsparcie: Zamiast ograniczać partnerkę, starajcie się wzajemnie wspierać w osiąganiu indywidualnych celów i spędzaniu czasu z przyjaciółmi.

Pamiętaj, że budowanie zdrowego związku opiera się na zaufaniu, komunikacji i szacunku dla indywidualności drugiej osoby. Warto rozmawiać o swoich potrzebach, ale również wykazywać zrozumienie i gotowość do kompromisu.
Pozdrawiam,
Zacisze Zmiany