Orzeczenie o niepełnosprawności zaburzenia psychiczne a praca z dziećmi? Pracuje z dziećmi, chcę

2 odpowiedzi
Orzeczenie o niepełnosprawności zaburzenia psychiczne a praca z dziećmi?

Pracuje z dziećmi, chcę zrobić takie orzeczenie i jednocześnie boję się że wpłynie to na taką pracę.
O zdolności do pracy każdorazowo decyduje lekarz medycyny pracy. Pani przyszły pracodawca wystawia skierowanie na badania, gdzie opisuje Pani warunki pracy (np. czy to praca na zmiany, jakie są jej szkodliwości itp), a lekarz na podstawie wywiadu , badań i ewentualnych zleconych konsultacji specjalistycznych podejmuje decyzję o zdolności do pracy. Nie da się więc jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ zależy od wielu czynników w przyszłej pracy oraz informacji dotyczących orzeczenia o niepełnosprawności - jaka to choroba, w jaki sposób jej przebieg wpływa na funkcjonowanie społeczne itp.
To na co ma Pani na pewno teraz wpływ, nad czym można pracować, to poprawa swojego funkcjonowania, dbanie o dobrostan psychiczny. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia:)

Orzeczenie o niepełnosprawności związane z zaburzeniami psychicznymi może wpłynąć na Twoją sytuację zawodową, ale równocześnie istnieją przepisy i zasady chroniące prawa pracowników z niepełnosprawnościami. W wielu krajach istnieją przepisy antydyskryminacyjne, które mają na celu zapewnienie równych szans osobom z niepełnosprawnościami na rynku pracy.

Pracodawcy są zobowiązani do przestrzegania tych przepisów, a dyskryminacja ze względu na niepełnosprawność jest nielegalna. W wielu przypadkach pracodawcy są zobowiązani do dostosowania warunków pracy do potrzeb pracowników z niepełnosprawnościami.

Jeśli rozważasz uzyskanie orzeczenia o niepełnosprawności z powodu zaburzeń psychicznych, zalecam skonsultowanie się z prawnikiem specjalizującym się w prawie pracy lub specjalistą ds. niepełnosprawności, aby dowiedzieć się, jakie są Twoje prawa i jakie kroki możesz podjąć w razie ewentualnych trudności w pracy.

Przed podjęciem decyzji o złożeniu wniosku o orzeczenie o niepełnosprawności, warto zastanowić się, czy istnieją inne środki wsparcia i terapii, które mogą pomóc w zarządzaniu zaburzeniami psychicznymi. Skonsultuj się również z lekarzem lub specjalistą ds. zdrowia psychicznego, aby uzyskać profesjonalną opinię na temat Twojej sytuacji zdrowotnej.