Opis rezonansu magnetycznego kolana. Zmiany przeciążeniowe więzadła krzyżowego przedniego.Więzadł

4 odpowiedzi
Opis rezonansu magnetycznego kolana.

Zmiany przeciążeniowe więzadła krzyżowego przedniego.Więzadło krzyżowe tylne nieco kątowo zagiete,poza tym niepogrubiałe o prawidłowym sygnale i zachowanej ciągłości.

W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej zmiany degenerycyjne stopnia 1.
Rzepka typ rozwojowy 2\3 wg.Wiberga.
Niewielka ilość wysięku w jamie stawowej.Ślad wysięku w kaletce brzuchato-półbłoniastej.
Przynasadzie bliższej kości udowej wysepka kostna wielkości 0,3*0,3*1,0 cm.

Od 2 tygodni boli mnie dość mocno kolano.
Lekarz ortopeda zalecił zastrzyk z kwaswm hialurynowym SynviscOne oraz zabiegi krioterapia i fonforeza czy to pomoże ,czy to zmniejszy ból kolana?
Czy skonsultować to z innym ortopedą,biorąc pod uwagę koszt zastrzyku(1100zł)?
Przedstawiony opis wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe, którym często - Pani/Panu najpewniej także w tej sytuacji - towarzyszy zapalenie.

W pierwszej kolejność warto uzyskać remisję stanu zapalnego - np. lekami doustnymi, odciążeniem i fizykoterapią.

Warto nauczyć się ćwiczeń wzmacniającym mięśnie: pośladkowe oraz czworogłowe ud.
Jeśli występuje nadwaga - zrzucić parę kilogramów.

Zwracać uwagę na wykonywaną aktywność - unikać dźwigania, intensywnych czynności przypominających "przysiady".

Preparat SynviscOne także może pomóc - stosuję - bardzo często z dobrymi efektami. Koszt zastrzyku (1100zł) wydaje się wygórowany. Lek można kupić w aptece za ok. 500 PLN.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: Konsultacja ortopedyczna + kwas hialuronowy - 800 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Lek jest stosunkowo drogi, ale skuteczny. Może pomóc przy opisanych problemach. Fizjoterapia również powinna przynieść oczekiwany efekt
Jestem lek.wet, nie pomogę
witam, takie zastrzyki nie zawsze pomagają jeśli jest problem funkcjonalny ze stawem.
Zajmuje się leczeniem manualnym takich problemów zazwyczaj skutecznie więc zapraszam do gabinetu na konsultację i ewentualną terapię.
pozdrawiam, Konrad Skrzat