Opis MR czy konieczna operacja Częściowe wyrównanie lordozy lędźwiowej z poziomym ustawieniem kośc

1 odpowiedzi
Opis MR czy konieczna operacja
Częściowe wyrównanie lordozy lędźwiowej z poziomym ustawieniem kości krzyżowej.
Trzony kręgowe prawidłowej wysokości z cechami degeneracji o nie wielkim stopniu nasilenia, głównie w sąsiedztwie tarczy międzykręgowej L4_L5 i wzdłuż krawędzi przednio-gornej trzonu L1
Na poziomie L4-L5 tarcza miedzykregowa o częściowo obniżonym sygnale jak w przypadku zaburzeń uwodnienia.
Na tym poziomie widoczna szerokopodstawna przepuklina jądra miażdżystego tarczy międzykręgowej tylno-prawoboczna w wymiarze strzałkowym 8 mam która wypełnia kanał kręgowy i zachyłek szczególnie po stronie prawej z ich przemieszczeniem ku tyłowi.
Opisana przepuklina uwypukla się ku dołowi na długości ok 5-7mm.
Wymiar poprzeczny przepukliny ok 12 mam.
Kanały korzeniowe zwężone w częściach dolnych przez boczne uwypuklenie pierścienia włóknistego tarczy.
Nieco pogrubiałe więzadła żółte.
Pozostałe tarcze międzykręgowe bez cech dyskopatii.
Stożek końcowy rdzenia kręgowego prawidłowy.
Worek oponowy o prawidłowym sygnale sięga do poziomu S2.
Dyskretne zmiany degeneracyjne kości krzyżowej.
Witam, opis badania MR sugeruje ucisk na worek oponowy i korzeń po stronie prawej. Przepuklina krążka L4/5. Najważniejsze jakie Pacjent ma dolegliwości, czy boli prawa noga? jakie stosował dotychczas leczenie. Od tego zależy wybór dalszego sposobu leczenia. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja neurochirurgiczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.