Ogromny stres i lęk jak sobie poradzić. Mamy stan pandemi koronawirusa. Jak w takiej sytuacji mogę

1 odpowiedzi
Ogromny stres i lęk jak sobie poradzić.
Mamy stan pandemi koronawirusa. Jak w takiej sytuacji mogę sobie poradzić z ogromnym stresem i lękami? W ciągu dnia robi mi się tak zwana "gula" w gardle. Wiem, że jest to spowodowane stresem jaki teraz przeżywam z powodu sytuacji w jakiej się teraz znajdujemy. Co powinnam zrobić w sytuacji stresu?? Mam nawet przepisane tabletki uspokajające. Ale czy są sposoby relaksu lub inne czynności które mogą mnie uspokoić.
lek. Krzysztof Gil
Psychiatra
Kraków
Pomimo wzrastającej ilości zachorowań związanych z koronawirusem, nie nazywałbym tego (jeszcze) pandemią. Proponuję umówić się na wizytę do psychiatry, z pewnością pomoże Pani uporać się z nieprzyjemnymi objawami. "Samoleczenie" bywa groźne w skutkach. Pozdrawiam.
Znajdź eksperta

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.