Odwodnienie krążka międzykręgowego

8 odpowiedzi
Stwierdzono u mnie na poziomie L5/S1 zmiany zwyrodnieniowe w postaci odwodnienia krążka międzykręgowego oraz jego paracentralnego uwypuklenia bez wyraźnych cech ucisku struktur nerwowych -wymiar AP worka ogonowego wynosi 13.5cm
Stawianie diagnozy tylko w oparciu o RTG lub MR jest niepełne i może wprowadzać w błąd,najważniejsze są aktualne objawy kliniczne,wnikliwy wywiad,testy prowokacyjne,reakcje na próbną terapię.

Jak najbardziej pomoze i opercja nie bedzie potrzebna
Witam. Jeżeli nie ma wyraźnych cech ucisku struktur nerwowych - terapia manualna.
Operacja? Tylko dlatego,że ma Pan /Pani dyskopatię? Jakie występują objawy, czy była już fizjoterapia i jak z aktywnością fizyczną. Potrzebuje konkretów????.Operacja jest zazwyczaj ostatecznością.
nie ma pytania z Pana strony więc wnioskuję, że chciałby Pan uzyskać pomoc z powodu bólu w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa. Najszybszym sposobem jest udanie się do fizjoterapeuty który zbada Pana pod kątem również funkcjonalnym i ustali program terapii.
Sam opis badania obrazkowego jest niewystarczający.
Dzień dobry,
jakie konkretnie występują objawy, ponieważ to one będą określać sposób podejścia i zastosowania terapii. Z opisu wynika, że nie ma cech ucisku korzeni nerwowych, z którymi zazwyczaj wiąże się problemy bolesności, zaburzeń stabilności, parestezje (mrowienia drętwienia). Czy podobne zestawy występują u Pani/Pana ? Zapraszam do telefonicznej, bądź mailowej konsultacji, w celu dokładniejszej diagnozy i poznania więcej szczegółów odnośnie schorzenia.
www. PhysioArt.pl
kontakt @physioart.pl

Pozdrawiam serdecznie
Przemysław Jeziorski
Proszę się nie obawiać, odwodnienie krążków międzykręgowych dotyczy większości populacji ale najczęściej nie jest to przyczyną dolegliwości bólowych. Wszystko zależy od Twoich dolegliwości bólowych jakie miewasz: charakter, lokalizacja bólu itp.
W takim wypadku zawsze zalecam spotkanie się z pacjentem, jeśli wymaga terapii to przeprowadzenie zabiegu jeśli nie to leczenia zachowawczo.

Pozdrawiam
Mateusz Szelągowski