Odebrałem wynik badania rtg kręgosłupa szyjnego - zwężenie tarcz m-kręgowych C5-C6-C7 z następowymi

5 odpowiedzi
Odebrałem wynik badania rtg kręgosłupa szyjnego - zwężenie tarcz m-kręgowych C5-C6-C7 z następowymi osteofitami na krawędziach trzonów wokół zwężonych tarcz; odwrócona lordoza szyjna - co dalej z tym robić? tylko rehabilitacja, fizykoterapia itd.? czy też może jakiś zabieg endoskopowy? - ból karku jest bardzo silny, przekręcanie głowy na boki sprawia dużo problemów, w nocy drętwieją ręce, palce obydwu dłoni często robią się bardzo zimne (nawet w ciepłych pomieszczeniach), proszę o jakieś wskazówki, pozdrawiam
Dyskopatia to choroba związana z rozwojem cywilizacji. Cierpi na nią 98% populacji. O ile nie powoduje znacznych dysfunkcji ruchowych i neurologicznych - wystarczy rehabilitacja i leczenie zachowawcze. Przy znacznej dysfunkcji wskazana diagnostyka obrazowa (TK, MR) i w zależności od uwidocznionych zmian decyzja o sposobie leczenia

Jestem lek.wet, nie pomogę
witam,
proszę spróbować na początek dobrze dobranej fizjoterapii. Niestety na nfz ciężko o taką. Dlatego proszę poszukać kogoś dobrego kto zajmuje się fizjoterapią lub osteopatią. Taki terapeuta powinien pomóc.
pozdrawiam, Konrad Skrzat
Należy wykonać badanie MRI/TK kręgosłupa szyjnego, udać się do ortopedy/neurochirurga operującego kręgosłupy i zastanowić nad dalszym leczeniem.
Celem kwalifikacji do leczenia operacyjnego potrzebne jest badanie fizykalne , MRI oraz EMG. Jeśli chodzi o leczenie zachowawcze to jedynie terapia manualna daje szanse na złagodzenie dolegliwości bólowych.