Od roku mam okresowe zaburzenia snu. Rok temu przez 8 tygodni nie byłam w stanie zasnąć bez tabletek

3 odpowiedzi
Od roku mam okresowe zaburzenia snu. Rok temu przez 8 tygodni nie byłam w stanie zasnąć bez tabletek. Mimo że w trakcie byłam na wakacjach i miałam dużo ruchu, wrażeń i świeżego powietrza od świtu do nocy. Każdy normalny spałby jak dziecko. Potem nagle zaczęłam zasypiać normalnie- jak tylko przyłożyłam głowę do poduszki. Obecnie znowu wybudzam się w nocy po kilka razy, mam problemy z ponownym zaśnięciem, albo zapadam w krotkie drzemki. Przy okazji włosy mi wypadają chyba bardziej niż powinnyale zawsze mialam cienkie wiec nie wiem czy brac to pod uwagę, wzrost temp. ciala w cyklu miesiaczkowym nastepuje dosć późno, czasami pojawiaja mi się afty. Poziom tarczycy od mieszczacego sie na styku dolnej granicy, podskoczył mi w górę sam, czy nie powinien buć stały? Co powinnam zrobić, nawet nie wiem do ktorego lekarza powinnam sie udać i czy moje zaburzenia maja ze sobą coś wspólnego.
Poziom hormonów tarczycy nawet powinien się wahać. Sugeruję konsultację psychiatryczną, objawy mają sporo wspólnego ze sobą. Pozdrawiam.

Witam Panią,
Jeżeli lekarz pierwszego kontaktu nie zaleci inaczej sugeruje wizytę u endokrynologa.
Pozdrawiam
Szanowna Pani,
jeśli chodzi o funkcjonowanie organizmu, to wszystko jest ze sobą powiązane. Podstawą zdrowia jest właściwy oddech, nawadnianie, odżywianie i SEN. Sen, który ma przynosić regenerację organizmu a jeśli jest zaburzony, to należy się przyjrzeć temu dlaczego tak się dzieje?
Jest wiele możliwości aby poprawić jakość snu.
Być może warto byłoby skorzystać z różnych form relaksacji aby wpłynąć na układ nerwowy, aby nie był zbyt pobudzony.
Polecam metodę TRE i techniki oddechowe.
Pozdrawiam - Krzysztof