Od początku, mam nadzieję, że skróce jak mogę. Pewnego razu pochylając sie po zabawke dziecku w przó

2 odpowiedzi
Od początku, mam nadzieję, że skróce jak mogę. Pewnego razu pochylając sie po zabawke dziecku w przód/prawo coś poszło nie tak i pojawił się ból na kręgoslupie. Najpierw od kręgosłupa promieniował na prawą strone, potem także na lewą. Omijając całą sytuacje z lekami, zastrzykami które nic nie pomogły miałem zrobiony rezonans i wyszła dyskopatia na poziomie L5-S1 z cechami uszkodzenia pierścienia włóknistego (hiz), bez ucisku na struktury nerwowe. Po paru wizytach u polecanych fizjoterapeutów oraz domowych cwiczeniach, ktore mialem.zadane nie ma poprawy. Na dzien dzisiejszy co w ogolw utrzymuje sie juz dluzszy czas przy pochyleniu do przodu pojawia sie ból po prawej stronie zaraz przy kregosłupie - może promienieje od kręgosłupa choc ostatnio dostałem informacje, ze kręgosłup ok, to wina mięśni...
Dodam, ze pewnego dnia wchodzac do wanny dopadł mnie atak: nie umiałem ustać na nogach a chodząc czy pózniej leżąc, gdy przekręciłem sie nie tak jak organizm chciał dostawałem silnego spięcia w prawej strony, że aż człowieka wykręcało... po dniu męczarni, gdzie już myslalem, aby karetke wzywać sytuacja się powoli uspokoiła ale dalej utrzymuje sie ból przy pochyleniu do przodu - nie jest to silny ból. W skali od.1 do 10, gdzie 10 to atak z tamtego dnia daje 4/5. Gdzie szukać przyczyny? Rzeczywiście w.moim odczuciu te bóle moga byc wynikiem.napietych mięśni ale czy od takiego.napięcia mogłem mieć taki mocny atak?
Witam,
bardzo ważne w Pana przypadku jest dokładne zbadanie problemu, ruchomości kręgosłupa globalne jak i segmentarne, badanie neurologiczne. Faktycznie niektóre mięśnie mogą być zbyt napięte, jednak zazwyczaj w tym wypadku inne mięśnie, które odpowiedzialne są za stabilizację kręgosłupa zwykle są zbyt słabe, co powoduje dysbalans mięśniowy i różne dolegliwości. Istotne tutaj jest jakie ćwiczenia były zadane i czy wykonywał je Pan systematycznie, ponieważ zależnie od problemu, należy wykonywać inne ćwiczenia. Także bez dokładnego badania ciężko stwierdzić, co był przyczyną tak silnego ataku.
Pozdrawiam, Patrycja

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Poniższy Twój opis wskazuje, że pomimo podjętych działań w dalszym ciągu nie masz postawionej prawidłowej diagnozy czynnościowej czyli ciągu przyczynowo-skutkowego dającego takie a nie inne objawy właśnie u Ciebie.
Kwestią pierwszorzędną jest właściwa diagnoza wynikająca z zebranego wywiadu i przeprowadzonego badania. Różnorodność form badania wynika ze sposobów/modelów/ metod pracy którymi posługują się poszczególni terapeuci. Jedni będą "nastawiać" kręgosłupy, inni będą " masować" a inni zlecą ćwiczenia na kartce.
I każdy z nich komuś będzie w stanie pomóc (choć nie oznacza to, że wszystkim). Nie chcę przez to powiedzieć że istnieje jeden, najlepszy sposób badania. Powodzenie w terapii niekiedy wynika z takich czynników jak:
1.możliwie globalny wywiad włączając przebyte zabiegi operacyjne/urazy/przebyte choroby(wytwarzanie zrostów włączając w to zrosty np. zrosty opłucnej po zapaleni płuc/ usunięciu wyrostka robaczkowego/ przepuklinach pachwinowych etc. zmieniające przesuwalność/ślizg/ elastyczność różnych tkanek (nerwów/naczyń/ narządów względem siebie)
2. globalna ocena posturalna i ruchowa (typ posturalny/ które grupy dominują? które struktury są pierwotnie napięte? ( niekoniecznie muszą być obecne w obszarze bólu a w pewnej odległości od niego/ lub po przeciwnej stronie ciała!)
3. Przyjętej strategii terapeutycznej (od czego zacząć terapię? Dlaczego niekoniecznie od razu należy zajmować się bezpośrednio obszarem bólu?)czy problem jest w przeważającej mierze strukturalny czy czynnościowy? Jeśli czynnościowy to należy pracować bardziej nad reedukacją posturalną i reedukacją wzorców ruchu ( z nieznaczną komponentą regulacji napięć tkanek). Jeśli strukturalny - to w pierwszej kolejności należy kłaść akcent na zmienioną strukturę i wplatać do bezpośredniego zastosowania poprzez funkcjonalne aktywności/przywracanie prawidłowej postury/wzorców ruchowych.
POdsumowując: szykaj terapeuty który będzie w stanie popatrzeć na Twój problem przez pryzmat wyżej wymienionych przeze mnie czynników. Hasła -klucze po których możesz szukać danego specjalisty to:
1. łańcuchy mięśniowo-stawowe GDS
2. manipulacja powięzi Stecco
3. osteopatia ( w tym osteopatia wisceralna i czaszkowa)
4. integracja Strukturalna
5. techniki powięziowe i membranowe (Peter Schwind)
6. terapeuta po szkoleniach Instytutu Baralla
7. PNF (min. poziom otropedyczny)
8. Kinetic Control

Życzę powodzenia,
Daniel

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.