Od pewnego czasu dostrzegam problem we wchodzeniu w relacje , zarówno partnerskie jak i na różnym po

2 odpowiedzi
Od pewnego czasu dostrzegam problem we wchodzeniu w relacje , zarówno partnerskie jak i na różnym poziomie. Jednak te pierwsze bardziej mi doskwieraja. Im bardziej mi zależy , im bardziej się angażuje , dzieje się ze mną coś dziwnego : tracę radość życia, energię na cokolwiek, czuje wieczny strach i panike, że jestem niewystarczająca,gorsza , nudna , zamykam się w sobie , wchodzę w dużą zależność, tracę umiejętność komunikacji z tą osoba , staje się cicha , małomówna , mało radosna, jakby nieobecna co wywołuje we mnie duży niepokoj , czuje się niewazna , niechciana , tracę swobodę , brak poczucia bezpieczeństwa , tracę kontrolę nad swoimi myślami , nie funkcjonuje normalnie myśląc caly czas o drugiej osobie , boje się , że ta osoba odchodzi , nawet jeśli jest w porządku , zazdrość wywołuje każda napotkana osoba. Boje się iść w jakiekolwiek grono osob bo czuję paniczna zazdrość o każdą kobiete. Dużo niepewności wywoluja we mnie również zwykle relacje, często nawet z bliskimi. Mam również problemy związane z docenieniem siebie , akceptacja siebie , nie lubię siebie . Na kazdej płaszczyźnie widzę rywalizację z innymi.Chodzę na psychoterapię pół roku, jednak nie czuje wewnetrznych zmian , różnicy. Co powinnam zrobić ?
Dzień dobry,zachęcam do rozmowy z terapeutą o braku zmian w terapii oraz nieosiąganiu Pani celów. Po pół roku powinna już nastąpić jakaś poprawa w ważnych dla Pani obszarach. Jeżeli nie przyniesie to rezultatów,zachęcam do podjęcia terapii schematów. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Dzień dobry. Szczera rozmowa z terapeutą na temat Pani odczuć, wątpliwości z pewnością mogłaby przynieść dobre efekty. Jeżeli doświadcza Pani trudności w budowaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji międzyludzkich, tym bardziej warto przyjrzeć się relacji z terapeutą. Omówić wszystko dokładnie. Najlepszym bowiem oddziaływaniem w przypadku trudności, z którymi się Pani boryka jest psychoterapia. Warto zadbać przy tym o własne cele, tzn co Pani chce osiągnąć w procesie terapeutycznym, nad czym się skupić. Życzę dużo wytrwałości.
Dagmara Spychalska