Od października 2015 roku zmagam się z bolącą prawą ręką, najczęściej boli ona od łokcia w dół, a ki

6 odpowiedzi
Od października 2015 roku zmagam się z bolącą prawą ręką, najczęściej boli ona od łokcia w dół, a kiedy ręka boli czuć rozchodzące się wewnątrz niej ciepło. W 2015 roku miałam założony gips na 3 tygodnie bez żadnych rezultatów. W maju 2017 rozpoczęłam ponowne leczenie prawej ręki. Ręka jest napuchnięta (widać różnicę w grubości między prawą, a lewą). Dodatkowo drętwieją mi palce u tej samej ręki, najgorzej jest z kciukiem. Ból oraz drętwienie najbardziej odczuwalne są w godzinach wieczornych i nocnych. Badanie cieśni nadgarstka nic nie wykazało, rezonans na odcinek kręgosłupa szyjnego również nic nie wykazał. Nie pomogły mi żadne tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne ani żele. Przeszłam terapię manualną, która też nic mi nie dała. Nie wiem już co to może być i do kogo się z tym udać, aktualnie chodzę do neurologa.
Faktycznie problem niełatwy w diagnostyce. Obrzęk może wskazywać na problemy z odpływem krwi żylnej lub chłonki z kończyny górnej.

Należy wykonać RTG klatki piersiowej, mammografię, USG dołu pachowego, przeprowadzić diagnostykę naczyniową kończyny górnej.

Bez rozpoznania można leczyć objawowo ból.

Piotr Staszczuk

Czy wykluczono obrzęk limfatyczny? Czy nie są powiększone węzły chłonne pod pachą? Czy wykonywała Pani badania mammograficzne lub usg piersi ? Proponuję odwiedzić chirurga
zapraszam na wizytę.
Dobry Wieczór, możliwych jest kilka przyczyn takich objawów np. zespół rowka n. łokciowego, zespół Sudecka itd. Proponuję wizytę u ortopedy.
Pozdrawiam.
Badanie cieśni tzn usg? Czy emg? Warto rozważyć emg nerwu posrodkowego i łokciowego, najpewniej tam będzie przyczyba
Zapraszam na badanie i odpowiednie leczenie