Od paru lat jestem w związku. Obecnego partnera poznałam w bardzo trudnym dla mnie okresie - rozwód,

3 odpowiedzi
Od paru lat jestem w związku. Obecnego partnera poznałam w bardzo trudnym dla mnie okresie - rozwód, złe stosunki z byłym mężem, miałam też małe dziecko. Na początku wszystko układało się idealnie. Partner był dla mnie dużym wsparciem, jednakże zawsze czułam, że nasze życie biegnie oddzielnie. Nie znałam rodziny i przyjaciół partnera, on moich znał. Zaczęło mi to przeszkadzać, ale partner twierdził że jego rodzina nie akceptuje mnie i nie chce poznać i musimy się z tym pogodzić. Było mi ciężko ale niczego nie podejrzewałam. Aż do momentu gdy przyjechałam do jego mieszkania i odkryłam że prowadzi on podwójne życie... Miał druga partnerkę, która oficjalnie przedstawił rodzinę. Chciałam się rozstać ale wyszło ostatecznie tak, że zostaliśmy razem. Obiecywał że się zmieni, że mnie kocha, że tamta relacja była toksyczna i nie mógł z niej wyjść. Uwierzyłam mu. Jednakże on nie przestał mnie oszukiwać. Ciągle prowadził podwójne życie i spotykał się z tą drugą kobietą. Okłamywał nas obie. A ja połykam wszystkie te kłamstwa jak pelikan. Wiem, że brzmi to nieprawdopodobnie ale manipulował faktami, tak że raz po raz dawałam mu kolejną szansę. Tak przeleciał cały rok... Ciągłe kłamstwa a potem zapewnianie że mnie kocha i walczy. Że chce skorzystać z pomocy specjalisty, z psychoterapii, żeby móc żyć normalnie. W chcieli obecnej znam jego rodzinę, która wie co się wydarzyło. Ale wiem, że mimo wszystko, mój partner nadal klamie. I nadal w ukryciu spotyka się z tamtą kobietą. Moje pytanie brzmi: czy ktoś, kto prowadzi takie życie może naprawdę się zmienić? Czy to ma sens. Kocham go mimo wszystko. Ale czy to nie jest jednostronne? Boje się że mnie wykorzystuje. Czy jakakolwiek terapia ma sens? Nie chce tak żyć. Chce by mnie kochano i szanowano. Przyjaciele twierdzą że powinnam odpuścić bo on się nie zmieni nigdy. Próbowałam już wszystkiego, byly liczne rozmowy, mówiłam jak bardzo mnie tym rani, namówiłam go by poszedł do psychologa, ale po kilku sesjach przerwał terapię. Czy terapia dla par może jeszcze uratować nasz związek? Czy sama jestem sobie winna bo głupio we wszystko wierze i powinnam odpuścić? Bardzo proszę o jakąś radę...
mamy problem piszemy do Stowarzyszenia sztukadobrostanu.weebly.com

Dzień dobry, zaproponowałabym zapoznanie się z możliwościami jakie daje praca psychoterapeutyczna w transie hipnotycznym. Jestem hipnoterapeutką i na co dzień pomagam kobietą borykającym się z podobnymi dylematami, problemami w związku, ale przede wszystkim w relacji z samymi sobą. Czy rozważała Pani taką możliwość pomocy sobie, zanim ewentualnie zdobędzie się Pani na terapię dla par i ratowanie związku. Pozdrawiam,
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Proszę pamiętać, że zadając pytania odpowiedz niekoniecznie będzie taka jakiej Pani oczekuje. Czego Pani chce? W jakim kierunku podążać?
Gdyby uzyskanie odpowiedzi na powyższe pytania sprawiały trudność zachęcam do skorzystania ze wsparcia specjalisty miejscu zamieszkania.