Od paru dni mam problemy ze snem , dzisiaj cały się lekko trzęsę i strasznie drżą mi ręce . Co mi do

3 odpowiedzi
Od paru dni mam problemy ze snem , dzisiaj cały się lekko trzęsę i strasznie drżą mi ręce . Co mi dolega , czy to z dużego przemęczenia, codziennie pracuje przy komputerze 5-7h .
Dzień dobry,
objawy które Pani opisuje mogą świadczyć o stresie, ale mogą mieć także podłoże fizyczne. Zachęcam Panią do spotkania się z psychologiem, który mógłby pomóc Pani rozeznać, czy symptomy mają podłoże psychiczne. Jeżeli okaże się, że tak jest, to będzie można zastanowić się, z czego wynika ta nerwowość oraz wypracować skuteczne sposoby radzenia sobie z napięciem i niepokojem.
W przypadku występowania kłopotów ze snem lub jedzeniem polecam skonsultować się z lekarzem psychiatrą, jako że tego typu zaburzenia mogą być niebezpieczne dla zdrowia oraz nasilać inne objawy.
Jeżeli chodzi o to, co może być pomocne w samodzielnym radzeniu sobie z objawami, to warto zwrócić uwagę, w jakich sytuacjach nasilają się, a kiedy trochę lepiej sobie Pani z nimi radzi. Pomocne może być zwrócenie uwagi na to, co Pani robi w momentach, kiedy czuje się Pani spokojniejsza. Serdecznie pozdrawiam!

Zmęczenie, drżenie rąk i trudności ze snem mogą wynikać również z nadmiernej ilości kawy czy czarnej herbaty, korzystania z urządzeń elektronicznych przed snem oraz nieprawidłowym odżywianiem. Zachęcam aby na około 2 tygodnie zrezygnować z kawy i herbaty, nie korzystać z urządzeń elektronicznych na godzinę przed położeniem się spać i zadbać o zdrową, pełnowartościową dietę (nie za dużo i nie za mało). Pomaga włączenie wysiłku fizycznego (np. pół godziny spaceru, jazdy na rowerze czy ćwiczeń w domu). Proszę spróbować zastosować powyższe i poobserwować swój organizm na ile właśnie po kilku dniach czy tygodniu coś zaczyna się zmieniać.
Witam, przyczyn może być wiele. Zachęcam do wykonania podstawowych badań o ile jest to w zaistniałej sytuacji możliwe.