Od około roku mam dość nietypowe problemy. Gdy się stresuję, podniecam lub w ogóle reaguje nie co si

4 odpowiedzi
Od około roku mam dość nietypowe problemy. Gdy się stresuję, podniecam lub w ogóle reaguje nie co silniejszymi emocjami czuję jakby moje ciało się jakby spinało. Najczęściej wyczuwam to gdy spinają mi się łydki, lub bolą mnie policzki, ale spinają mi się również mięśnie uda, powieki, boli mnie kręgosłup. Nie jestem osobą nerwową. Jestem pewny siebie. Nie mam większych problemów. Wizyty u psychologa na niewiele się zdały, gdyż było to szukanie problemu w moim życiu na siłę. W młodości miałem globusa, ogólnie moi rodzice byli wymagający i tym się kiedyś przejmowałem, ale teraz nie stanowi to problemu. Słyszałem o czymś takim jak osteopatia, ale zastanawiam się czy w moim przypadku jest to wskazane? Do kogo mogę się zwrócić z tym problemem?
Tak, proszę się zwrócić do osteopaty. Jeśli wizyty u psychologa nie przyniosły rezultatu, to jest to dobry pomysł. Jeśli osteopata nie pomoże od razu, to na pewno skieruje do odpowiedniego lekarza. Pozdrawiam!

Dzień dobry, opisane dolegliwości towarzyszą dość często osobom, ktore nie ujawniają emocji, są zamknięte, chcą być odbierane jako pewne siebie, na przykład z uwagi na charakter pracy. Kłopot z taką postawą jest taki, że konsekwencją trzymania/nieujawniania emocji są między innymi opisane przez Pana objawy. Napięcie wówczas ma charakter mechanizmu obronnego przed trudnymi odczuciami. Zachęcam do poszukania psychoterapeuty, który używa w swojej pracy metod ISTDP lub który pracuje w tym nurcie (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna). Wówczas będzie mógł Pan sprawdzić na ile trzymane emocje wpływają na odczuwane napięcie. Pozdrawiam Beata Szulik-Bomba
Zastanawiam sie czy nie powinien Pan udac sie na konsultacje do neurologa jezeli wizyty u psychologa byly malo miarodajne.Mozliwe ,ze sa to zaburzenia z kregu neuropatii.Potem warto wrocic do psychologa ,aby przeciwdzialac zaburzeniom stresowym.Mozna skorzystac z mindfulness,treningow relaksacyjnego badz hipnozy.Zapraszam Tamara Bogdanowicz psychoterapeuta.
Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt i za
zaufanie :)

Z mojej strony, zachęcałabym Pana, by zacząć od osobistej/kontrolnej konsultacji, u Lekarza pierwszego kontaktu, który po wstępnym rozpoznaniu, ustali dla Pana dalsze, optymalne postępowanie diagnostyczne.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę!