Od ok pol roku bolą mnie nogi,takie zmęczenie mięśni jak po treningu, od kolana do kostek -w czasie

6 odpowiedzi
Od ok pol roku bolą mnie nogi,takie zmęczenie mięśni jak po treningu, od kolana do kostek -w czasie spoczynku ( zwykle w pozycji leżącej )wymusza to ciągle ruszania nogami, które przynosi chwilową ulgę. od maja do października biegałam dużo ( ok 5 razy w tygodniu ) następnie 3 miesiące ćwiczyłam na siłowni (crossfit, TBC itp) biegi na bieżni, od lutego przerwałam treningi A ból podudzi nadal się utrzymuje. czy jest możliwe aby tak długo utrzymujący się ból spowodowany był przeciążeniem mięśni ? czy może problem tkwić w kręgosłupie? co może wywoływać dyskomfort?
Zapraszam do gabinetu. Warszawa ul. Trzech Budrysow 33. Pozdrawiam

Trzeba udać się do specjalisty fizjoterapeuty/osteopaty, który zdiagnozuje problem lub zleci badania dodatkowe. To może być problem naczyniowy lub neurogenny. Pozdrawiam
Witam,
Moja odpowiedź będzie znacząco inna, gdyż zajmuje sie przede wszystkim medycyną chińską i akupunkturą.
Otóż w wyniku nadmiernego ( jak na Pani osobę) wyczerpania fizycznego doszło do tzw. niedoboru krwi, którego jednym z objawów jest konieczność poruszania kończynami, gdy jesteśmy w stanie spoczynku.
W celu uzupełnienia 'niedoboru krwi ' wdraża sie odpowiednią dietę, stosuje zioła i w gabinecie stymuluje odpowiednie punkty akupunkturowe.
Może być to problem złożony, czego nie stwierdzimy przez internet, a może być to spowodowane najbardziej banalnym problemem jak spięcie mięśni i powięzi, które trzeba po prostu rozluźnić. Pozdrawiam!
Witam, na co dzień zajmuję się terapią głównie obrzęków i problemów naczyniowych. Również uważam, że może to być spowodowane początkami problemu naczyniowego ale nie wykluczam przemęczenia i nadwyrężenia mięśni i powięzi poprzez długotrwały wysiłek. Jeśli ma pani życzenie to zapraszam na konsultację (ponieważ już mogę to wykonywać) do gabinetu w Markach lub na Ochocie w Warszawie. Pozdrawiam
Witam
Ważne jest postawienie diagnozy, po opisie jest kilka możliwych.
Zapraszam na wizytę.
Gabinet Rehawik w Poznaniu.