Od odluzszego czasu bo od mniej więcej sierpnia. Czuje się zle.Widze,ze jest innaczej niż było kiedy

2 odpowiedzi
Od odluzszego czasu bo od mniej więcej sierpnia. Czuje się zle.Widze,ze jest innaczej niż było kiedyś.Bardzo opuściłam się w nauce.Do tej pory tłumaczyłam sobie ,ze jeszcze tylko matura i koniec. Uświadomiłam sobie,ze tak naprawdę ja nie widzę siebie w przyszłości nie chce iść na studia. Nie interesuje mnie nic od zawsze nie wiedziałam co chce robić w życiu.Gdy siedzę w domu dopada mnie taki smutek i przygnębienie, ze doprowadza mnie to do płaczu niemal codziennie. Nastrój poprawia mi się jak wychodzę z domu i spotykam się ze znajomymi. Jednak od pewnego czasu i te wyjścia doprowadzają mnie do łez. Czekam na spotkanie z moim chłopakiem a podczas niego są dni kiedy łzy mi się tak cisną do oczu ze nie mogę tego powstrzymać. W domu praktycznie nie mam kontaktu z rodzicami. Często kłócę się z nimi, zarzucają mi ze nie zależy mi na niczym, nie spędzam z nimi czasu ,ze tylko wychodzę i mnie nie ma. Mam w sobie taka blokadę nie chce z mimi rozmawiać, nie potrafię. Patrząc na moich znajomych i tak nie spędzam dużo czasu poza domem. Nie rozumiem moich rodziców. Kiedyś kochałam kupować ubrania i buty teraz czuje jakby to nie miało żadnego sensu, było mi niepotrzebne bo i tak zaraz to się skończy. Mam myśli samobójcze ale nie byłabym w stanie tego zrobić rodzinie. Chciałabym wyjechać , żeby nikt się mną nie interesował żebym nie musiała chodzić do szkoły, chociaż nie wiem czy i tam bym była szczęśliwa.Chcialabym pojsc do lekarza bo czuje, ze jest zle ale nie mam odwagi i nie wiem czy nie przesadzam.
Dzień dobry, całokształt opisanych przez Panią objawów może wskazywać na depresję. Obniżony nastrój, drażliwość, ale tez brak motywacji do działania i niemożność odczuwania przyjemności. To charakterystyczne, ze dotychczas przyjemne czynności jak zakupy dzisiaj nie są dla Pani niczym przyjemnym. Zwykle kiedy pojawia się brak nadziei na przyszłość, mogą towarzyszyć temu myśli samobójcze, o których Pani wspomina. Uważam, ze nie wyolbrzymia Pani sytuacji, a opisuje ja jak najlepiej potrafi i jak faktycznie czuje. Depresja jest chorobą, którą można skutecznie leczyć, trzeba udać się do specjalisty psychiatry, który w razie konieczności przepisze odpowiednie leki. Na pewno warto także skontaktować się z psychologiem/ psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie, życzę wszystkiego dobrego.

Dzień dobry,
Wszystko wskazuje na to, że ma Pani objawy depresji, i to dość poważnej, skoro ma Pani myśli samobójcze. Jeśli Pani czuje, że sobie z tym nie radzi, to na pewno Pani nie przesadza, Pani potrzebuje pomocy. Powinna Pani zgłosić się do lekarza psychiatry , a także rozpocząć psychoterapię.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.