Od niedawna pojawiła mi się pewna dolegliwość związana z mózgiem i snem a oto jej opis: Co jakiś

4 odpowiedzi
Od niedawna pojawiła mi się pewna dolegliwość związana z mózgiem i snem a oto jej opis:

Co jakiś czas kiedy kładę się w nocy do łóżka i zamykam silno oczy (kiedy mam zamknięte oczy ale nie zasnęłam) nagle doznaję wstrząsu w środku głowy czyli coś wstrząsa moją głową lub mózgiem i niczego nie widać na zewnątrz bo wszystko dzieje się w głowie ten wstrz,ąs jest batrdzo silny i nieprzyjemny zaraz gdy mam ten wstrząs to nieprzyjemne uczucie przechodzi na żołądek (czuje go w żołądku,żołądek reagje na wstrząs) zaraz po takim wstrząsie budzę się nagle i otwieram oczy potem znowu je zamykam żeby zasnąć wtedy znowu mam wstrząs w środku głowy i tak powtarza się przez kilka razy zamykam oczy mam silny wstrząs w głowie i z przerażenia znowu je otwieram ale to nie wszystko bo podczas tych silnych wstrząsów w głowie dzeją się dziwne rzeczy w moim mózgu raz podczas wstrząu w w głowie słyszałam płacz dziecka innym razem czyjś krzyk a ostatnio śmiech kilku ludzi raz miałam też doznanie fizyczne kiedy czułam że cały czas ktoś dotyka mojej talii naciskając na nią jakby ręką myślałam że to może mój kot po mnie chodzi ale nikogo nie było w moim pokoju zapytałam się rodziców o co chodzi powiedzieli mi że prawdobodobnie to mój mózg wytworzył taką iluzję przez strach czy coś takiego naprawdę wtedy bardzo się bałam i niewiedziałam co się ze mnną dzieje w internecie przeczytałam że moja przypadłość to prawdobodobnie choroba nazywająca się ,,Zespół eksplodującej głowy" tylko że pisze że ta choroba polegana tym że cierpiący ma trzaski w głowie a ja nie moge tego nazwać trzaskami (to wogule nie pasuje do tego co wtedy czuje) tylko najlepsze słowo które może to określać to wstrząsy w głowie dlatego podejrzeqwam że to nie o tą chorobę chodzi jedyne co wiem to że w moim mózgu jest jakaś nieprawidłowość.Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.
Dzień dobry, proponuję wizytę u neurologa, aby wykluczyć fizyczne/chorobowe podstawy takich objawów. Pozdrawiam

Dzień dobry. Myślę, że na początku powinna Pani zrobić rezonans magnetyczny głowy i udać się z wynikiem do neurologa bądź neurochirurga. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Zachęcam do wizyty u lekarza neurologa, który zleci niezbędne badania.
Opisane objawy mogą być wytwórcze czyli mogą być jedną z wielu urojeniowych treści, które Pani opisuje. Mogą mieć podłoże neurologiczne, co można sprawdzić przy pomocy odpowiednich narzędzi psychometrycznych. Trzeba sprawdzić pamięć, uwagę, umiejętność uczenia się nowego materiału, odwzorowywanie figur i kształtów.
Nie sądzę aby ktoś skierował Panią na tomografię bez podstaw w postaci wyników przeprowadzonych badań i rzetelnego wywiadu klinicznego. Należy zacząć od wizyty w poradni zdrowia psychicznego. Proszę nie szukać odpowiedzi i diagnozy w internecie to może jeszcze pogorszyć Pani samopoczucie i nasilić objawy. Pozdrawiam Patrycja Abbink