Od marca mam problem z nogą. Mianowicie objawia się to dretwieniem w tylnej czesci uda. Pojawia się

2 odpowiedzi
Od marca mam problem z nogą. Mianowicie objawia się to dretwieniem w tylnej czesci uda. Pojawia się ono zazwyczaj po siedzeniu (praca siedzaca) chociaz zdarza się tez podczas normalnego dnia weekendowego (kiedy to mniej czasu spędzam w pozycji siedzącej). Dodatkowo pojawiają się krótkotrwałe bóle w roznych czesciach uda, glownie przedniej, a także czasami w okolicy piszczela. Czasem pobolewa mnie tez biodro. Lekarz uznal, ze nalezy sprawdzic kregoslup lędźwiowy - badanie MRI mam jednak dopiero w styczniu. Zaznaczę, ze chodze tez do osteopaty. Najbardziej pomogly zabiegi kierowane w okolice dolnej czesci posladka - mniej wiecej ta część na ktorej sie siedzi, okolice guza kulszowego.
Lekarz twierdzi, ze nie ma sensu wykonywac badan RTG ani USG. Jednak przeraza mnie czekanie pół roku na MRI bez sprawdzenia innych ewentualnych przyczyn tego stanu.
Poproszę o sugestię co w tej sytuacji moglabym jeszcze sprawdzic. Nadmienię, ze nie odczuwam bolu kregoslupa, a po nocy nie odczuwam zadnych dolegliowosci. Choruje takze na cukrzyce t.1 od 16 lat (mam 36 lat).
Będę wdzięczna za pomoc.
Jestem w stanie to wyleczyć. Zapraszam do mojej placówki.

Myślę, że warto dokładnie omówić swoje wątpliwości z osteopatą, z którego usług Pan/Pani korzysta. Opisane dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn, ale nie wydają się być na tyle poważne, by nie dało się pracować nad ich zwalczeniem bez badania MRI. Potrzebna tu jest bardzo dobra diagnostyka fizjoterapeutyczna: kompletny wywiad i dokładne badanie funkcjonalne. Jeśli wpółpraca z tym konkretnym specjalistą nie będzie dawała efektów lub po prostu nie m między wami "chemii" to warto spróbować u kogoś innego.

Pozdrawiam, Paweł Wysocki