Od kilku miesięcy mam pulsowania z lewej strony piersi oraz uciski w mostku. Dużo się poce i są prob

2 odpowiedzi
Od kilku miesięcy mam pulsowania z lewej strony piersi oraz uciski w mostku. Dużo się poce i są problemy ze snem. Miałem robione rtg klatki oraz badania kardiologiczne tj. Ekg,holter ekg 24 godziny,echo oraz próba wysilkowa. Badania są w porzadku. Czy może to być jakas nerwica? Mam się o co martwić jeśli badania serca są w porzadku? Mam 23 lata. Odczuwam lek i nie pokój.
Dzień dobry. To ważne, że zostały przeprowadzone badania - wykluczenie choroby somatycznej jest pierwszym krokiem w procesie stawiania diagnozy ewentualnych zaburzeń psychicznych. Warto umówić się na konsultację u psychoterapeuty (np. poznawczo-behawioralnego) i wziąć na spotkanie wyniki badań. Być może zaistnieje potrzeba pogłębienia diagnostyki o inne badania lub wizyty u innych specjalistów. Jeśli jednak okaże się, że problemem są np. zaburzenia lękowe, wówczas pomocna będzie psychoterapia. Jednak aby postawić diagnozę, konieczne jest zebranie szczegółowego wywiadu podczas osobistej rozmowy w gabinecie. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki.

Dzień dobry, zrobił Pan pierwszy bardzo ważny krok - przeprowadzenie badań. Dzięki temu dostał Pan informacje, że doświadczane dolegliwości nie dotyczą zaburzeń funkcjonowania serca. Zadbał Pan o siebie już na pierwszym etapie. Kolejnym krokiem jest wizyta u psychologa, psychoterapeuty, w celu przeprowadzenia konsultacji i zebrania wywiadu. Spotkanie to ma na celu przyjrzenie się dotychczasowym wydarzeniom w życiu, które mogły mieć wpływ na obecne odczucie lęku i niepokoju (czasem może to być kumulacja kilku sytuacji, gdzie człowiek na początku potrafi im wszystkim sprostać jednak po pewnym czasie następuje przeciążenie). Dlatego na spokojnie na pierwszym spotkaniu jest czas na zapoznanie się z Pana dotychczasowym funkcjonowaniem, zarówno przed doświadczanym stanem, jak i w trakcie. Wizyta będzie mogła pomóc określić kolejne kroki w powrocie do równowagi psychicznej. Powodzenia.