Od kilku miesięcy mam problem z migrena lub bardzo dokuczliwym bólem głowy (Średnio co 3 dzień) Czas

1 odpowiedzi
Od kilku miesięcy mam problem z migrena lub bardzo dokuczliwym bólem głowy (Średnio co 3 dzień) Czasem ból jest nie do zniesienia więc muszę po prostu iść spać.
Zaczęłam monitorować swoje ciśnienie podczas bólu oraz kiedy go nie ma, jest ono mniej więcej w granicach 95/55.
Chciałabym również dodać,że odstawiłam tabletki antykoncepcyje okolo 3 miesięcy temu.

Warto myślę dodać,że nie piję alkoholu, ćwiczę minimum 3razy w tygodniu oraz zdrowo się odżywiam. Palę jednego do dwóch papierosów dziennie a bez jednej kawy rano, wiem, że głowa bolałaby mnie od rana.

Mieszkam w UK i kiedy zgłosiłam się do lekarza rodzinnego, po zadaniu przez lekarza kilku pytań odnośnie tego gdzie jest ból (skronie) i jakie sa objawy (pulsowanie w skroniach, gdy szybko wstaje lub się poruszam boli bardziej) przepisał mi Amitryptylinę, która mam stosować przez kilka miesięcy oraz tabletki przeciwbólowe, w razie “ataków”.

Bardzo proszę o poradę czy taka metoda poradzenia sobie z tym problemem jest właściwa? Jestem zdania, że warto by bylo znaleźć naj pierre tego przyczynę, a później brać leki. A jeśli to zła metoda lub kontowersyjna to jak zrobić to we właściwy sposób? do kogo się zgłosić oraz jakie badania ewentualnie wykonać?

Z góry dziękuję, za jakakolwiek pomoc.
Dzień dobry,
Trzeba się zgłosić do neurologa.
Taki ból głowy, sugeruje migrenę. To problem zaczynający się miedzy 25-35 rokiem życia. Przyczyny są takie jak przyczyny wielu przewlekłych dolegliwości-czyli nam nie znane. Oczywiście neurolog zleci CT mózgu, by wykluczyć "coś" w głowie. Może jeszcze EEG. Jak nic nie znajdzie (pewnie tak będzie),rozpozna migrenę i jednym z pomysłów leczenia jest to co Pani/Pan otrzymał/a. Przyczyną migreny jest sposób życia, dieta, stres. Coś zawsze wyzwala ból. Miłego dnia.Slawek