Od kilku lat mam problem z bólem pleców, byłem u różnych fizjoterapeutów i praktycznie żaden mi nie

2 odpowiedzi
Od kilku lat mam problem z bólem pleców, byłem u różnych fizjoterapeutów i praktycznie żaden mi nie pomógł, dziś zrobiłem sobie rezonans pleców i oto wnioski z badania:
"Szerokopodstawna przepuklina centralno-prawoboczna k.m. L5-S1 ( AP- 7 mm.) zagrożona sekwestracją, uciska worek opony twardej , wypełnia zachyłek boczny prawy i uciska korzeń nerwowy po stronie prawej oraz zwęża zachyłek boczny lewy , przylegając do korzenia nerwowego po stronie lewej ."
Szukam pomocy, dodam że jeden fizjoterapeuta trochę poprawił poprzez metodę McKinziego.
Dzień dobry. Należało by przeprowadzić dokładną diagnostykę. Badanie ukazuje dużą przepuklinę. Nie jest to łatwe leczenie. Należało by rozluźnić mięśnie w odcinku piersiowym, lędźwiowym, pośladku i tylnej strony uda, łydki i wprowadzać techniki na trakcji ( rozciągnięciu kręgosłupa ). Następnie utrwalać efekty terapii ćwiczeniami z metody McKenziego. Nie jestem w stanie zagwarantować czy wyżej wymienione postępowanie pomogło by w 100%, jednakże ból powinien się zmniejszyć. Pozdrawiam

Dzień dobry. Nic w ciele nie dzieje się bez przyczyny
- dotyczy to też powstawania przepuklin dysku. Warto być dociekliwym oraz krytycznym i drążyć temat np. "Jeśli ból wynika bezpośrednio z kompresji przepukliny na struktury wrażliwe to co spowodowało, że do niej doszło? Jeśli przyczyną były np. "słabe mięśnie" to dlaczego zaproponowane ćwiczenia nie pomogły (możliwa błędna diagnoza)? Przecież nie każda osoba w Twoim wieku i wykonująca podobną pracę ma taką przepuklinę. Możliwych czynników sprawczych jest tak wiele, że podawanie ich może odwodzić od właściwego postępowania - wizyty w bezpośrednim kontakcie z terapeutą. Niestety z przytoczonego opisu wg mnie jesteś w dalszym ciągu w punkcie wyjścia: znamy efekt finalny bez określenia ciągu przyczynowo-skutkowego który problem wywołał i który do tej pory nie został skutecznie rozwiązany. Co więcej, bez postawionej diagnozy w gabinecie odradzam podejmowania jakichkolwiek działań zaradczych rekomendowanych przez internet nawet przez profesjonalistów. Ze swojej strony rekomenduję diagnostykę u specjalisty który na podobny problem patrzy nie tylko przez pryzmat układu mięśniowo-stawowo-kostnego ale bierze pod uwagę takie czynniki jak np.: regulacja ciśnień w jamach ciała, dynamika płynów ciała, neurodynamika i dynamika narządów wewnętrznych. Rekomenduję np.konsultację z terapeutą po szkoleniach w Instytucie Barrala