Od kilku lat leczę się na depresję ale z marnym skutkiem. Przyjmuję Fluoksetynę 60 mg dziennie ale w

2 odpowiedzi
Od kilku lat leczę się na depresję ale z marnym skutkiem. Przyjmuję Fluoksetynę 60 mg dziennie ale w dalszym ciągu bardzo źle się czuję psychicznie i mam myśli samobójcze. Stwierdzono u mnie również zaburzenia osobowości i odżywiania. Żaden psychiatra nie jest mi w stanie pomóc, a psychoterapeuci też nie są w stanie podołać ...
Nie wiem co robić ;(
Witam serdecznie.

Jesli przyjmowana jest fluoksetyna to proces terapeutyczny moze byc nieco bardziej wymagajacy, dlatego istotne jest by znalezc psychoterapeute ktory ma dodatkowo specjalizacje w psychofarmakologii i neurologii.
Depresja i mysli samoboczje jest niestety czestym efektem zaburzenia osobowsci typu borderline, dlatego bardzo istotne jest by w czasie psychoterapii skupic sie na programie dialektyczno behawioralnym. Uczy on jak radzic sobie z przytlaczajacymi emocjami i myslami. Ten program pozwala poznac siebie lepiej przez co doswiadczane odczucia nie sa az tak przytlaczajace. W tej sytuacji kluczowym elementem jest by terapeuta mial wiedze w tym zakresie, tylko wtedy terapia moze przyniesc jakiekolwiek efekty.

Zapraszam na konsultacje to postaram sie pomoc. Jestem psychoterapeuta pracujacym w podejsciu integracyjnym wiec moglbym ulozyc program dialektyczno behawioralny. Oprocz tego mam dodatkowa specjalizacje w psychofarmakologii wiec wiem jak nalezy pracowac z fluoksetyna.

Przyjmuje w Osrodku Centrum w Warszawie, ale jesli lokalizacja nie jest dogodna to robie rowniez konsultacje i sesje online (Skype).

Pozdrawiam,
Adrian Olesiak

Może warto spróbować psychoterapii grupowej? Ma ona swoje specyficzne wymagania, ale szybciej niż indywidualna, pomaga powrócić do zdrowia.
A może raczej psychoterapia rodzinna byłaby w Pani/Pana sytuacji?
Ja pracuję w nurcie systemowym we Wrocławiu oraz online (np. Hangouts, Skype). Zapraszam serdecznie :)