Od kilku dni bolą mnie mięśnie po bokach pleców w okolicy lędźwiowej. Podczas siedzenia i przechylan

8 odpowiedzi
Od kilku dni bolą mnie mięśnie po bokach pleców w okolicy lędźwiowej. Podczas siedzenia i przechylania się na boki podczas chodzenia łapie ostry ból w jednym zlokalizowany z boku nad pośladkiem jak i z lewej str tak i z prawej str. Mam napięte mięśnie od lędźwi prawie do łopatek co to może być i co w tej sytuacji należy robić. Czasem miewam bóle mięśni karku i szyi.. Ibuprom działa na kilka godz. Kobieta 27 lat
Dzień Dobry. Przyczyn opisanych dolegliwości może być naprawę wiele. Zalecałbym skorzystanie z usług fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta zbierze pełen wywiad, wykona badanie funkcjonalne, ustali przyczynę problemu oraz wdroży plan leczenia.

Leki nie rozwiązują problemu. Należałoby prawdopodobnie rozciągać mięśnie grzbietu. Polecam wizytę u fizjoterapeuty, który zastosuje techniki rozluźniające i dobierze zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu. Świetnie sprawdza się tez joga!
Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Wtedy ustali przyczynę i powinien ulżyć Pani w dolegliwościach. Pozdrawiam!
Należy udać się na wizytę do terapeuty. Polecam również ćwiczenia rozciągające i rolowanie dostępne na ilonagosiewskablog
Dzień dobry. Proszę udać się do fizjoterapeuty, który przeprowadzi dokładną diagnostykę. Należy rozluźnić napięte mięśnie. Najprawdopodobniej ból w jednym punkcie jest związany z zbyt dużym napięciem mięśni prostowników kręgosłupa. Pozdrawiam
Proszę dostosować się do powyższych rad fizjoterapeutów i poddać się konsultacji fachowca. Nie szukałbym dalszych informacji i zaleceń przez internet. Na początek proponuję szkolenie dla osób prowadzących siedzący tryb życia., gdyż u tak młodej osoby, ów problem można rozwiązać łatwymi sposobami. Nie trzeba wytaczać tzw. " ciężkich dział i strzelać do wróbla z armaty". Jest taki cykl szkoleń pt. " pozycja siedząca - cichy zabójca, prawda czy fałsz. Pozdrawiam, życzę zdrowia i rozsądku w podejmowaniu decyzji.
Witam.
Niezbędny jest szczegółowy wywiad, ocena postawy ciała plus testy funkcjonalne i palpacja to da możliwości znaleźć przyczynę co za tym idzie skuteczna terapia.
Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Wiktoria Kolecka Gałka
wizyta u specjalisty terapeuty oraz prawidłowa praca nad normalizacją napięć mięśniowych w Pani przypadku byłaby zbawienna. Źródło samego problemu już dawno może być nieaktualne ale trzeba powalczyć z jego następstwami. Pozdrawiam