Od jakiegos czasu zmagam się z szybkim przyrostem masy ciała. W ciagu 3-4tyg jest to po 6-7kg. Jem t

2 odpowiedzi
Od jakiegos czasu zmagam się z szybkim przyrostem masy ciała. W ciagu 3-4tyg jest to po 6-7kg. Jem tak samo jak kiedys. Na tą chwilę ważę 116kg przy wzroscie 173cm,gdzie rok temu bylo to 80kg. Badalam się pod względem cukrzycy i wszystko jest w normie, tarczyca tak samo.
Jedyne z czym mam problemy to nadcisnienie (biorę leki) oraz zespół policystycznych jajnikow.
Staram sie unikac cukrów oraz tluszczu. Chodzę systematycznie na basen a wciąż tyję.
Coraz ciężej poradzic mi sobie z tym jak wyglądam, czasem poprostu zaczynam płakać, nie mam juz siły . Co robic ?
Proponuję wykonać badanie krzywej cukrowej oraz krzywej insulinowej. W celu uzyskania porady oraz szczegółowych zaleceń niezbędne jest przeprowadzenie wyczerpującego wywiadu żywieniowo-medycznego. Pomocny dla dietetyka do oceny sposobu żywienie będzie prowadzony kilka dni przez Panią dzienniczek żywieniowy.
Pozdrawiam,
Ewelina Gałęziowska

Dzień dobry,
Również zachęcam do wykonania badań, z wcześniejszej porady. Zanim skorzysta Pani z pomocy lekarskiej/ dietetycznej proszę zamiast unikania cukru i tłuszczu wprowadzić dietę niskim indeksie glikemicznym. Proponowałabym 4 posiłki dziennie, skomponowane z węglowodanów złożonych o niskim IG, białka oraz tłuszczy głównie roślinnych.
Może warto skorzystać z dowolnej aplikacji pomocnej w liczeniu kaloryczności posiłków aby zobaczyć czy i ewentualnie jak duży nadmiar kalorii ma Pani w diecie.
Pozdrawiam serdecznie