Od jakiegoś czasu wykonuję ćwiczenia, które angażują mięśnie pośladków. Niedawno zauważyłam, że jede

3 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu wykonuję ćwiczenia, które angażują mięśnie pośladków. Niedawno zauważyłam, że jeden pośladek jest mniejszy i fałdka pod nim jest mała, natomiast drugi wciąż wygląda na niećwiczony. Jest to bardzo widoczne przez spodnie, dlatego staram się to zasłonić ubraniami. Nie sprawia mi to trudności w życiu codziennym, ale jak najbardziej wprawia w uczucie dyskomfortu. Czy da się to skorygować jakimiś ćwiczeniami?
Witam. Jak każdy mięsień można go wyćwiczyć wzmocnić czy rozbudować. Ważniejsze jest czemu przy ćwiczeniach doszło do tego typu asymetrii. W pierwszej kolejności należy się przyjrzeć czemu tak jest i skorygować to odpowiednim treningiem . Pozdrawiam Daniel de Laurans

Dzień dobry! Być może ta asymetria wynika zaburzeń w postawie ciała, należałoby dokonać jej oceny i przyjrzeć się jak Pani wykonuje ćwiczenia. Asymetria,choć bardzo rzadko się to zdarza, może wynikać z budowy anatomicznej. Czasami wzdłuż dolnego brzegu biegnie samodzielna wiązka mięśni,która biegnie od k. guzicznej i kończy się poniżej mięśnia pośladkowego. Pozdrawiam. Pola Zamojska
Witam, ja bym zalecił jak najbardziej odwiedzić fizjo, ale jeżeli chodzi o ćwiczenie to zmienić, na wykonywanie pojedynczo każdą nogą i dobrać ćwiczenia oraz zakres ruchu w których najbardziej będzie odczuwalna praca mięsni pośladkowych.
Pozdrawiam.