Od jakiegoś czasu moja partnerka zauważyła, że zacząłem w nocy zgrzytać zębami. Nigdy wcześniej tego

2 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu moja partnerka zauważyła, że zacząłem w nocy zgrzytać zębami. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, pojawiło się to nagle. Czytałem w Internecie o głównych przyczynach tego zjawiska. Większość stron od razu stwierdza, że jest to bruksizm, jednakże czy takie nagłe pojawienie się tego zjawiska to też bruksizm? Dodam, że w moim życiu nie pojawiło się więcej stresu, raczej wręcz przeciwnie. Zgrzytanie zębami zaczęło się po zmianie mieszkania czyli także po zmianie łóżka i materaca. Z mojego punktu widzenia jest ono dużo bardziej wygodne niż poprzednie dlatego tym bardziej dziwi mnie to, że śpię niespokojnie. Pracuję w pozycji siedzącej przy komputerze już od dwóch lat. Czy przyczyną może być napięcie mięśni karku? Próbowałem spać w szynie relaksacyjnej ale nie potrafię w niej zasnąć.
Dzień dobry,
Myślę, że dla świętego spokoju warto wykonać chociaż podstawowe badania krwi oraz odwiedzić stomatologa. Bruksizm może mieć podłoże psychologiczne, choć czasem jest dyskretnym objawem początków innych schorzeń. Nie zawsze jest łatwo postawić diagnozę.
Życzę zdrowia, Dominik Zakrzewski

Dzień dobry, rzeczywiście, nie wszystko jest bruksizmem i jest to mocno popularne hasło. Niemniej jednak niezależnie co się dzieje, z reguły powodów jest kilka co wymaga odpowiedniej diagnostyki u fizjoterapeuty stomatologicznego i często także ortodonty. W razie pytań służę pomocą, zapraszam ewentualnie na diagnostykę, gdyż w głównej mierze zajmuję się właśnie przypadkami stomatologicznymi.
Sugeruję wizytę: Fizjoterapia stomatologiczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.