Od jakiegoś czasu moja partnerka zauważyła, że zacząłem w nocy zgrzytać zębami. Nigdy wcześniej tego

2 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu moja partnerka zauważyła, że zacząłem w nocy zgrzytać zębami. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, pojawiło się to nagle. Czytałem w Internecie o głównych przyczynach tego zjawiska. Większość stron od razu stwierdza, że jest to bruksizm, jednakże czy takie nagłe pojawienie się tego zjawiska to też bruksizm? Dodam, że w moim życiu nie pojawiło się więcej stresu, raczej wręcz przeciwnie. Zgrzytanie zębami zaczęło się po zmianie mieszkania czyli także po zmianie łóżka i materaca. Z mojego punktu widzenia jest ono dużo bardziej wygodne niż poprzednie dlatego tym bardziej dziwi mnie to, że śpię niespokojnie. Pracuję w pozycji siedzącej przy komputerze już od dwóch lat. Czy przyczyną może być napięcie mięśni karku? Próbowałem spać w szynie relaksacyjnej ale nie potrafię w niej zasnąć.
Dzień dobry,
Myślę, że dla świętego spokoju warto wykonać chociaż podstawowe badania krwi oraz odwiedzić stomatologa. Bruksizm może mieć podłoże psychologiczne, choć czasem jest dyskretnym objawem początków innych schorzeń. Nie zawsze jest łatwo postawić diagnozę.
Życzę zdrowia, Dominik Zakrzewski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, rzeczywiście, nie wszystko jest bruksizmem i jest to mocno popularne hasło. Niemniej jednak niezależnie co się dzieje, z reguły powodów jest kilka co wymaga odpowiedniej diagnostyki u fizjoterapeuty stomatologicznego i często także ortodonty. W razie pytań służę pomocą, zapraszam ewentualnie na diagnostykę, gdyż w głównej mierze zajmuję się właśnie przypadkami stomatologicznymi.
Sugeruję wizytę: Fizjoterapia stomatologiczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.